У Чигирині покажуть давні реставровані ікони

16 лютого 2016, 14:15
image-16-3766

Фото з сайта remarka.net.ua.

Традиційно українцями ікона сприймається як святиня. З давніх часів вона займає чільне місце у храмах та в оселі кожної християнської сім’ї. Чисельні іконописні зображення стали, також, справжньою окрасою багатьох вітчизняних музейних колекцій. В фондовій збірці заповідника також сформувалась невелика за обсягом, але цікава за змістом та значима колекція переважно народних ікон ХVІІІ – поч. ХХ ст.ст., інформує "Ремарка".

На жаль, 70 років атеїстичної державної ідеології стали причиною не лише занепаду релігійного мистецтва, а і масового систематичного знищення вже існуючих сакральних пам’яток. Значна частина іконописних зображень надходить до музейних зібрань зі значними, часто непоправними втратами. Саме тому першочерговим завданням в процесі збереження таких пам’яток культурної спадщини є проведення негайних досліджень та консерваційно-реставраційних заходів.

Протягом 2015 року фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України Бичко Т.А., Когут Л.В., Костенко І.В. та Фроловою О.А. на базі ННДРЦУ було досліджено та відреставровано дев’ять ікон з фондів НІКЗ «Чигирин». Колектив заповідника висловлює щиру вдячність колегам, які відродили та повернули до життя наші святині. Адже саме це дасть можливість зберегти їх для наступних поколінь.

Найближчим часом відвідувачі заповідника зможуть ознайомитись з відродженими іконами на одній з тематичних виставок.

Поділитись

Коментарі

Вгору