У Чорнобаївському районному суді порушували права людини

10 липня 2024, 11:51

Представники Уповноваженого ВРУ з прав людини навідалися до Чорнобаївського районного суду та виявили там факти порушення прав людини. Мова йде про умови утримання обвинувачених та підсудних.

Суд розміщений у двоповерховій будівлі, всього є 4 зали для проведення судових засідань, одна з яких пристосована для розгляду кримінальних справ та обладнана стаціонарною кабінкою для розміщення підсудних, яка виготовлена з органічного скла. Окрім цього, зали судового засідання обладнані технічними засобами фіксування судового процесу з можливістю відеозапису судового засідання.

Центральний вхід до будівлі обладнаний пандусом та кнопкою виклику, яка не працювала на день візиту до закладу.

Під час відвідування фахівці оглянули камери в яких утримуються обвинувачені, підсудні (засуджені) та встановили порушення прав людини: порушення встановлених норм площі у двох камерах для тримання підсудних (засуджених), яка складає близько 1,5 м2, відсутність примусової вентиляції, достатнього природного та штучного освітлення у камерах для тримання підсудних (засуджених), відсутні попереджувальні знаки та повідомлення про здійснення відеоспостереження шляхом розміщення відповідного застереження в загальнодоступному місці.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.

За інформацією пресслужби Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору