У ЧНУ відбувся масштабний благодійний ярмарок на підтримку українських військових

04 березня 2023, 13:00

3 березня велика студентська родина ЧНУ ім. Богдана Хмельницького вкотре зібралася разом з максимальною користю провести час — підтримати ЗСУ та військових.

На організованому тут благодійному ярмарку можна було поласувати смаколиками, придбати картини, виконані студентами, розписані ними ж вироби, блокноти, футболки, шалики, значки з символікою рідного вишу.

Студенти також отримали унікальну можливість придбати сертифікати на каву з ректором, першим проректором та улюбленими викладачами. Товариство взяло участь в аукціоні, де розігрувались чотири «круті» лоти: дві футболки з підписами форварда національної збірної з футболу Артема Довбика, кубок України «Найкращий бій» (місто Бахмут) - від його володаря - майстра спорту міжнародного класу з кігбоксингу Романа Щербатюка, футболка чотириразового чемпіона Черкаської області ФК "ЛНЗ" з підписами всієї команди.

Загалом під час благодійного заходу вдалося зібрати майже 200 тисяч гривень.

Розпочався захід з хвилини мовчання за загиблими в російсько-українській війні. ЧНУ поніс непоправну втрату – 16 випускників університету віддали своє життя, захищаючи нашу країну від ворога.

Навіки залишаться молодими студенти ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я В’ячеслав Гага, Олег Прудкий, Максим Гуреля, Олександр Воробьов та Сергій Єпіфанов, випускники ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Олексій Семенюк, Богдан Северенчук, Сергій Ненада та Євгеній Кучугурний, випускники ННІ економіки і права Володимир Ходаківський, Богдан Свірідов та Богдан Остапенко, Олександр Коцуконь - випускник ННІ української філології та соціальних комунікацій, Віктор Самохін - випускник ННІ інформаційних та освітніх технологій, випускники психологічного факультету Віктор Мазуренко та Віталій Сагайдак. Пам’ять воїнів присутні, зокрема, рідні загиблих випускників, вшанували разом з викладачами та студентами покладанням квітів до меморіальної стели.

Усі волонтерські ініціативи студентів та викладачів неодмінно підтримує керівництво університету. Заклад надав другу домівку переселенцям з прифронтових міст, безупинно збирає кошти на необхідне для українського війська.

Так, у 2022 році колектив ЧНУ ім. Богдана Хмельницького зібрав та передав ЗСУ понад 1 мільйон гривень. Від початку 2023 року за університетські донати придбали та передали військовим три генератори та дальномір на загальну суму 95 тисяч гривень. Військові частини, яка отримала ці необхідні речі, особисто висловили свою вдячність колективу та студентам Черкаського національного за небайдужість.

8 лютого ЧНУ оголосив новий великий збір на підтримку ЗСУ. Навчальний заклад має багато запитів від своїх випускників та студентів, чиї батьки зараз воюють на фронті, та від викладачів, чиї діти нині захищають Україну. Один з таких запитів — дрон для військового підрозділу, де несе службу випускник ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Тимофій Легоняк. Батькові воїна — Богдану Легоняку, який нині є заступником директора Національного природного парку «Холодний Яр» та активним волонтером, а донедавна - боєць підрозділу «Карпатська Січ» передали 80 тисяч гривень.

Університетська родина розпочала збирати кошти на прилад нічного бачення для випускника ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я Олександра Паніна. Він зараз знаходиться на передовій. Також допомагає зібрати кошти на автівку для військового підрозділу випускника ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Василя Отземка.

«Ми за минулий рік зрозуміли, що з ворогом не має про що говорити та тим більше домовлятися. Бо він розуміє тільки спротив, міць і кулак. Тому всі заходи, які проводить університет, спрямовані на наше спільне зміцнення — духовне, ідеологічне та патріотичне. На зміцнення наших Збройних сил. З однією метою — дати гідну відсіч та перемогти ворога. Війна, яку він розв’язав і яку веде без правил, є злочином проти людяності. Карою за це може бути лише трибунал. А відсіччю - наша єдність, — підкреслив ректор Черкаського Національного університету Олександр Черевко. — ЧНУ з перших днів війни не припиняв навчального процесу. Однак було створено потужний волонтерський центр допомоги нашим військовим. Ми також надали прихисток переселенцям з інших українських областей, що опинилися в зоні бойових дій. Від початку повномасштабного вторгнення університет прийняв тисячу тимчасово переміщених осіб, які залишились без домівок. У ЧНУ активно працює військова кафедра. Її викладачі інструктують та готують тих, хто призивається до лав ЗСУ».

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору