95-річному ювілею Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького присвятили Всеукраїнську науково-практичну конференцію.
Науковці, випускники університету, гості з вищих навчальних закладів Черкащини та України у плідних дискусіях і спогадах говорили про університет.
Вітаючи учасників конференції, перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль зазначив:
— Університет, незважаючи на поважний вік, вирує молодим життям, що спонукає науковців до нових досягнень. Університет імені Богдана Хмельницького завжди в авангарді національно-патріотичного руху, а влада завжди буде партнером усім, хто сприяє поступальному руху України до європейського майбутнього.
Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський подякував усім, хто десятиліттями готує для освітньої галузі кадри.
— Саме на базі Черкаського національного нині Міністерство освіти і науки розглядає можливість створення потужної науково-освітньої установи, — поділився він перспективними планами.
Перший проректор університету Василь Мойсієнко подякував владі за підтримку. Він окреслив етапи становлення вищого навчального закладу. Розповів про його видатних випускників, які прославили не лише навчальний заклад, а й Україну. Про науково-педагогічний склад, про талановитих студентів. Згадав усіх тих, хто упродовж майже століття забезпечував поступ і розвиток Черкаського національного та розповів, яким навчальний заклад є нині, що пропонує своїм студентам.
Теплі слова і щирі побажання на адресу ювілярів висловили керівники та представники вищих навчальних закладів Кіровограда, Сум, Переяслав-Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Черкаської області. Ці заклади єднає те, що саме випускники Черкаського національного відіграють у їхньому розвитку провідну роль. Багато з присутніх на конференції гостей і самі колись отримали вищу освіту в його стінах. Директор Черкаського економіко-правового коледжу Микола Зажирко пригадав навіть, як у студентські роки танцював у самодіяльному народному колективі «Черкащанка».
— Університет — старший учитель серед вищих навчальних закладів області. Адже від 20 до 50% їхнього викладацького складу — випускники нинішнього ЧНУ, — сказав він у вітальному слові.
Привітали рідний університет та поділилися студентськими спогадами проректор Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко, директор коледжу економіки і управління Східно-Європейського університету Сергій Шамара і багато інших.
Виші-партнери Черкаського національного розповіли про співпрацю та спільні проекти.
Чистою українською мовою привітала університет докторантка університету «Нортумбрія» (Велика Британія) Інга Фреймене. В Україні вона вивчає протестні рухи, зокрема, події Майдану. Британський науковець подякувала черкаським колегам за участь у суспільному русі і закликала продовжувати формувати нове громадянське суспільство.
Провідні історики ЧНУ ознайомили учасників конференції з основними етапами становлення рідного університету.
— Ініціаторами його створення були представники української інтелігенції, а не компартійні чи державні структури, — переконаний професор Віталій Масненко. У своєму дослідженні він довів, що поява вищої школи у Черкасах безпосередньо пов’язана з національним відродженням та становленням модерної української нації.
— Прикметно, що ідея заснування вищого навчального педагогічного закладу зародилася у середовищі черкаської інтелігенції у буремні роки Української національної революції та визвольних змагань, — вважає Віталій Васильович.
Професор Василь Мельниченко дослідив повоєнну історію навчального закладу, його розбудову, наукові, спортивні досягнення. Пам’ятні світлини ілюстрували той період у житті навчального закладу.
Темою дослідження професора Анатолія Чабана був сучасний період у розвитку університету: часи незалежності, часи змін і суспільних потрясінь, зміни в навчальному процесі, керівництві навчального закладу, участь університетської громади у двох демократичних революціях та АТО і перспективи закладу.
На чотирьох секційних засіданнях обговорено основні аспекти роботи науковців університету, їхні здобутки за майже століття. Серед них — становлення та розвиток математичних і природничих наук, психолого-педагогічної освіти, фізкультури та спорту, викладання гуманітарних наук у Черкаському національному університеті. Окреме секційне засідання присвячене діяльності наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича.
На конференцію «Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького — 95: історія та сучасність» підготовлено близько ста доповідей. Усі вони будуть опубліковані у спеціальному тематичному збірнику.
За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, фото: прес-служба ЧНУ ім. Б.Хмельницького та Віктора Надточія
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram