У ЧНУ обговорили питання відновлення навчального корпусу у центрі міста

17 травня 2018, 20:49

Сьогодні під час засідання Наглядової ради в Черкаському національному університеті було підняте питання відновлення згорілого у 1990 році начального корпусу вишу.

Учасникам засідання було повідомлено, що наразі існує інвестиційний проект «Реконструкція навчального корпусу № 4 ЧНУ ім. Б. Хмельницького за адресою: вулиця Остафія Дашкевича, 24 у м. Черкаси», розроблений за підтримки народного депутата України Сергія Рудика.

- У наших найамбітніших планах – відбудувати навчальний корпус №4 університету, де в 1990 році сталася пожежа. І нам надзвичайно важлива підтримка в цьому проекті. Як ви знаєте, у самому центрі міста Черкаси розташовані два навчальні корпуси університету (№2 і №4). Корпус №4, про який йдеться, свого часу був окрасою кварталу, адже є пам’яткою архітектури місцевого значення і єдиною в місті будівлею, яка має характерні ознаки стилю конструктивізму. На жаль, у 1990 році там сталася пожежа. Вогнем було знищено дах і міжповерхові перекриття лівого крила, частини прибудови і правого крила, – нагадав ректор ЧНУ Олександр Черевко.

Він наголосив, що реалізація цього проекту дасть можливість для випускників черкаських шкіл отримувати якісні освітні послуги, що відповідають європейському рівню. Також відновлення навчального корпусу дасть змогу створити додаткові робочі місці для 140 осіб науково-педагогічних працівників, 97 наукових співробітників та 20 працівників адміністративно-обслуговуючого персоналу.

Крім цього, йдеться про збереження пам’ятки архітектури місцевого значення та розвиток культурного капіталу, а також  упорядкування архітектурної забудови центру міста Черкас.

Вгору