У “Черкасиводоканалі” розповіли, чи безпечно вживати воду зі свердловини

26 липня 2024, 08:12

Пробити свердловину у власному дворі - таке рішення ухвалюють чимало черкащан, які проживають у приватному секторі. Також часто такі свердловини облаштовують у дворах висотних будинків. Однак у "Черкасиводоканалі" наголошують, що така вода часто не підходить для споживання. Вона може містити різноманітні домішки органічного та неорганічного походження, які можуть бути шкідливими для організму людини.

"Норматив по залізу у питній воді становить 0,2 мг на дм3, це мова йде про воду  водопровідну. Для води, яку людина вживає зі свердловини – норматив складає 1 мг на дм3. Перевищення у воді зі свердловин по залізу, під час виконання аналізів, ми бачимо дуже часто – і це в десятки разів. По марганцю – аналогічна ситуація. Також часто фіксуємо дуже високу жорсткість води, і підвищений загальний солевміст (вміст кальцію, магнію, хлоридів та інших аніонів та катіонів)", - розповідає начальник лабораторії з контролю за якістю питної та стічних вод КП «Черкасиводоканал» Тетяна Проценко.

Наслідки вживання такої води зі свердловин можуть бути дуже серйозними.

"Перевищення норми концентрації двовалентного і тривалентного заліза у воді також може стати причиною виникнення низки захворювань: порушень метаболізму; проблем з селезінкою і нирками, проблем з шлунково-кишковим трактом (печія, нудота, блювота, запор, діарея і метеоризм), погіршення стану шкірного покриву, слабкості і запаморочення, захворювань печінки, діабету і артриту. А от довготривалий вплив марганцю може спричинити токсичність нервової системи та подібні симптоми Паркінсона, особливо у дітей, людей похилого віку та вагітних", - каже фахівчиня.

За її словами, така вода зі свердловин з перевищеннями норм не підходить не лише для пиття, але й навіть для різних побутових потреб. Перед вживання вона потребує доочищення.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору