З початком опалювального сезону побільшало звернень споживачів, у яких встановлено електроопалення. В першу чергу, їх цікавить наявність спеціального зменшеного тарифу або можливість отримати компенсацію.
Про це інформують у ТОВ "Черкасиенергозбут".
Таким споживачам варто знати наступне: спеціальний зменшений тариф на електроопалення було скасовано ще з 1 січня 2021 року, коли рішенням Кабінету Міністрів України було встановлено єдину фіксовану ціну для населення – 1,68 грн за 1 кВт*год.
Наприкінці січня Уряд прийняв рішення про виплату такій категорії населення компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію. Компенсація нараховувалася впродовж першого кварталу і сума виплат по ній сягнула майже мільярда гривень.
З першого жовтня відбулися зміни у ціні електричної енергії для населення, втім, торкнулися вони лише тих споживачів, які використовують до 250 кВт*год на місяць – для них ціна знизилася і тепер складає 1,44 грн за 1 кВт*год.
Для споживачів з електроопаленням жодних змін не відбулося: при споживанні понад 250 кВт на місяць вони сплачуватимуть по 1,68 грн за весь обсяг споживання.
Нещодавно у ЗМІ з’явилося роз’яснення Міністерства соціальної політики України, в якому значилося, що надання компенсації споживачам з електроопаленням у цьому опалювальному сезоні не передбачено, проте споживачі, які отримували компенсацію у І кварталі можуть звернутися за житловою субсидією і одержувати від держави фінансову підтримку на оплату житлово-комунальних послуг.
- Нашим споживачам, які користуються електроопаленням і зіткнулися з проблемою завеликих сум у платіжках, радимо звернути свою увагу на багатозонний облік електричної енергії, який дозволяє заощаджувати кошти на нічному споживанні електроенергії, - інформують у "Черкасиенергозбут". - Нагадаємо, що за умови встановлення двозонного лічильника Ви платитимете лише половину ціни за електроенергію, спожиту з 23:00 до 07:00, а вдень – за звичайним тарифом. Тризонний лічильник дозволяє заощадити 60% вартості електроенергії, спожитої вночі (з 23:00 до 07:00), але змусить платити на 50% більше за кіловати, які будуть використані у пікові години – з 08:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00. На електроенергію, спожиту в інший час, діє звичайний тариф. Якщо Вас зацікавило встановлення багатозонного лічильника, Ви можете звернутися до представників свого оператора системи розподілу (РЕМ чи філії ПАТ «Черкасиобленерго» або відділів АТ «Укрзалізниця») – там Вас зможуть зорієнтувати щодо вартості встановлення такого лічильника та порадити, який краще обрати.
*партнерський матеріал
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram