У черкаських парках запроваджують роздільний збір сміття (фото)

13 квітня 2018, 14:02

У чотирьох черкаських парках встановили 7 комплектів урн для роздільного збору сміття. Також у цих парках вже є по два контейнери  для відходів зі скла та пластику. Ще шість встановили у лісопарковій зоні.

Про це інформують у прес-службі КП «Дирекція парків.

У одному комплекті вартістю близько 6 тисяч – три урни: для пластику, скла та решти відходів.

- Одна урна важить близько 100 кг. Вони - антивандальні: їх ані піднімуть, ані вкрадуть, ані потрощать, - говорить директор КП «Дирекція парків» Володимир Стойко. - Ми вже встановили по два комплекти у парку «Хіміків» та «Перемога». До кінця тижня ще два комплекти з’являться у «Сосновому бору», один - у «Долині троянд».

По два великі контейнери вже встановили у парку «Перемога», «Хіміків», «Сосновий бір» та Долині троянд. Один контейнер призначений для відходів із пластику, інший – зі скла. Ще 6 -  у лісопарковій зоні (23-24-ий квартали).

Нині у КП планують підписати догоів із підприємствами, які забиратимуть із контейнерів зібраний пластик та скло. Це дозволить навіть заробляти кошти.

За словами заступника директора КП «Дирекція парків» Андрія Кучі, одна тонна пластику коштує близько 4 тисяч гривень, а скла – близько 800-1000 грн.

- Отримані кошти підприємство зможе спрямувати або ж на придбання додаткових комплектів урн, техніки чи інші розвиткові проекти підприємства, - говорить Куча. – Окрім того ми маємо привчати жителів міста до роздільного збору сміття. Якщо експеримент буде успішним, то будемо звертатися до депутатського корпусу, планувати в бюджеті міста кошти на придбання додаткових комплектів урн та контейнерів.

Вгору