У найпопулярніших черкаських парках та скверах встановлять сім комплектів урн для роздільного збору сміття та 14 контейнерів. Про це в коментарі кореспонденту сайту "ІнфоМІСТ" повідомив начальник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко.
Контейнери для роздільного збору сміття мерія придбала 4 роки тому, однак тоді їх так і не встановили на території міста, адже не було техніки, яка б могла вивозити сортоване сміття. А оскільки цьогоріч набув чинності закон про роздільний збір, для парків додатково вирішили придбати "пілотні" урни.
– Сьогодні встановлено по два великі контейнери у парку "Перемога", «Хіміків», «Сосновий бір» та Долині троянд. Один контейнер призначений для відходів із пластику, інший – зі скла. Ще 6 таких контейнерів у лісопарковій зоні (23-24-ий лісопаркові квартали), – говорить Гусаченко.
Також для міських парків вже придбали 7 комплектів урн для сміття. Вага однієї – близько 100 кілограм. Вони антивандальні: їх ані піднімуть, ані вкрадуть, ані потрощать, запевняють в КП "Дирекція парків". Вартість одного комплекту (3 урни) близько 6 тисяч гривень.
– Ми вже встановили два таких комплекти у парку "Хіміків" та «Перемога». До кінця тижня ще два комплекти з’являться у «Сосновому бору», один – у «Долині троянд», – говорить директор КП "Дирекція парків" Володимир Стойко. – Однак в ідеалі у кожному великому парку було б добре встановили не по 2, а по 5-7 таких комплектів, в малих скверах – хоча б по одному.
Наступний етап – укладення договору із підприємствами, які забиратимуть із контейнерів зібраний пластик та скло. У такий спосіб підприємство зможе навіть заробляти кошти.
За словами заступника директора КП "Дирекція парків" Андрія Кучі, одна тонна пластику коштує близько 4 тисяч гривень, а скла – близько 800-1000 грн. Отримані кошти підприємство зможе спрямувати на придбання додаткових комплектів урн, техніку чи інші розвиткові проекти підприємства.
– Ми маємо привчати жителів міста до роздільного збору сміття. Поки ми встановили комплекти із трьох урн, хоча роздільний збір передбачає ще окремо контейнер для картону та паперу. Однак у парку кількість паперу не така значна, тому для експерименту обрано три контейнери. Якщо експеримент буде успішним, то будемо планувати в бюджеті міста кошти на придбання додаткових комплектів урн та контейнерів, – говорить Куча.
За словами Володимира Гусаченка, в перспективі такі комплекти мають бути по всьому місту. Але для цього потрібно будувати сміттєсортувальну лінію.
Нагадаємо, із 1 січня українці мають сортувати сміття за видами матеріалів, за придатністю до повторного використання та захоронення.
Як повідомляв "ІнфоМІСТ", створити сучасну європейську систему походження з відходами Україна має через зобов’язання Угоди про асоціацію з ЄС. А саме – перенести до українського законодавства положення відповідних директив Євросоюзу.
Поки що Україна зволікає з виконанням тих положень Угоди про асоціацію, які стосуються поводження зі сміттям – зокрема, новий закон про відходи мав би бути ухвалений ще до листопада 2017 року. Загалом підхід Європейського Союзу до управління відходами ґрунтується на “ієрархії відходів”: запобігання, підготовка до повторного використання, переробка, відновлення і, як найменш бажаний варіант, утилізація (може бути захоронення або спалення).
Наприкінці лютого цього року держави-члени ЄС ухвалили спільний план підготовки до повторного використання та утилізації муніципальних відходів. Згідно з домовленостями, до 2025 в містах мають підлягати повторному використанню 55% відходів, до 2030 – 60%, а до 2035 – аж 65%.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram