У Черкаському зоопарку знайшли прихисток троє пеліканів-мігрантів

04 травня 2018, 09:30

Facebook / Черкаський зоологічний парк

До Черкаського зоопарку рожеві пелікани потрапили випадково. Двох знайшли на узбережжі Дніпра люди і врятували. Самець і самка за якихось причин не змогли відлетіти з усіма іншими птахами. Третій прибув у Черкаси з Одеського зоопарку. Згодом для них збудували тепле приміщення. Тепер ці птахи живуть у Черкаському зоопарку і досить добре себе тут почувають, пише  vikka.ua з посиланням на КП.

Пелікан рожевий – великий птах масою до 12 кг. Цей вид не характерний для України. Його ареал охоплює частину Європи (головним чином дельту Дунаю і Волги, оз. Манич-Гудило), Південно-Західну і центральну Азію, Екваторіальну Африку.

На території України у І-й половині ХХ ст невеликі колонії існували в пониззі річок що впадають в Чорне та Азовське моря. Після Другої Світової війни гніздування на території України не спостерігалося. Починаючи з 2000 року поодинокі гнізда були виявлені в українській частині дельти Дунаю. Цей птах занесений до Червоної книги України.

На території України є сезонним мігрантом. Раніше під час сезонних міграцій зустрічався тільки вздовж узбережжя Чорного моря. Зараз під час міграцій інколи зустрічаються по усій Україні, що вчені пов’язують з глобальними кліматичними змінами.

Пелікани птахи виключно рибоїдні, дуже перебірливі, харчуються не просто свіжою, а саме живою рибою.

Вгору