В Черкаському національному університеті навчається 51 студент- АТОвець. Статус учасника бойових дій мають аспірант і 2 працівники університету. Десятки випускників вишу воюють на сході.
Про це під час зустрічі із студентами-АТОвцями поінформував ректор ЧНУ Олександр Черевко. Ректор та проректори університету, директори інститутів і декани факультетів зібралися за круглим столом зі студентами та працівниками – учасниками бойових дій.
Ректор зазначив, що двоє випускників — В’ячеслав Гага і Сергій Єпіфанов — заплатили життям за незалежність України. Тож зі вшанування їхньої пам’яті ректор розпочав зустріч.
— Наша розмова матиме гіркий присмак, тому що на сході України гинули і гинуть наші співвітичзники, — наголосив він. — Але ми не сидимо, склавши руки. Належну увагу колектив університету приділяє національно-патріотичному вихованню. Розпочинає роботу єдина в області кафедра військової підготовки. Завершуються роботи з облаштування бази підготовки офіцерів запасу. Попри окремі прояви невдоволення, ми пожертвували трояндами на Університетській площі, щоб облаштувати плац. У країні йде війна, і ми маємо підготувати молодих людей до захисту Вітчизни.
Олександр Володимирович зазначив, що держава підтримує воїнів АТО, даючи їм можливість навчатися, вирішуючи інші соціальні питання. Завдяки цьому університетська родина поповнилася в нинішньому навчальному році 25-ма студентами-АТОвцями. Частина з них залишається в зоні бойових дій, отримуючи вищу освіту заочно.
Водночас законодавча база, що регулює соціальний захист цієї категорії громадян, недосконала і потребує суттєвого доопрацювання. Зокрема, в частині забезпечення передбачених законодавством пільг. Тому ректор пропонує звертатися до керівництва університету, щоб проблемні питання вирішувалися оперативніше. До послуг АТОвців не лише загальноуніверситетські служби, а й юридична клініка університету, де можна безкоштовно отримати кваліфіковану юридичну консультацію.
Студентів цікавили питання, що стосувалися навчання на кафедрі військової підготовки, безкоштовного проживання в гуртожитку, виділення земельних ділянок та інших пільг, передбачених законодавством. Вони поділилися досвідом відстоювання власних прав та обмінялися контактами.
Відразу на зустрічі вирішилося питання щодо переведення на безкоштовну форму навчання студента-спеціаліста інституту історії і філософії Олексія Семенюка.
— Сьогодні ваше завдання — навчатися і вийти зі стін універистету висококваліфікованими фахівцями, які послужать Україні. А ми забезпечимо, щоб це навчання було максимально якісним і комфортним — зазначив Олександр Черевко.
До свята українських воїнів відповідно до наказу ректора студенти й аспіранти премійовані в розмірі стипендії, працівники університету — посадового окладу.
За інформацією прес-служби ЧНУ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram