У черкаському університеті обговорили особливості якісної підготовки майбутніх педагогів

30 травня 2024, 19:00

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького пройшов науково-методичний івент "Інноватика в ЗВО: особливості забезпечення якості освіти у підготовці педагогів закладів загальної середньої та дошкільної освіти – 2024".

Зустріч відбулася за участі науковців Національної академії педагогічних наук, представників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, директорів навчально-наукових інститутів університету, деканів факультетів, керівників освітньої галузі Черкас та директорів шкіл міста.

- Призначення цього заходу - продемонструвати ту освітню модель, яка сформувалась в нашому університеті. Ця модель вибудовується на комунікації та врахуванні думки роботодавців при розробці нових освітніх програм. Вона передбачає можливість запровадження дуальної освіти: не лише теоретичних знань, а й практичної діяльності студентів у закладах освіти. Така модель уже дає добрі результати. Керівники закладів загальної середньої освіти засвідчують, що ті фахівці, які приходять до них працювати, мають гарну теоретичну підготовку та практичні навички. Щороку будь-який міський заклад приймає на роботу від 5 до 9 наших випускників, - розповів перший проректор ЧНУ імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко.

Заступниця директора департаменту – начальниця управління освіти Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Надія Євчак подякувала Черкаському національному за підготовку кваліфікованих фахівців.

- Хочу подякувати університету за співпрацю, яку ми налагодили й працюємо пліч-о-пліч вже декілька років поспіль. До нас приходять студенти на стажування і ми дякуємо за підготовку таких фахівців, - говорить Надія Євчак.

- Дуже рада сьогодні бути в Черкасах. Дякую вам за те, що попри всі обставини, ви працюєте з нашою молоддю та дітьми. Впевнена, що наша робота буде плідною та ефективною, - додала академік-секретар відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України Світлана Сисоєва.

Також Світлана Сисоєва запропонувала колективу ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і освіти разом з Національною академією педагогічних наук узагальнити практичний досвід і розробити концепцію цифрової дидактики та цифрової педагогіки.

Під час заходу учасники поговорили зокрема про місію і професійну діяльність учителів в умовах воєнного стану в Україні, розвиток цифрової екосистеми Черкаського національного, моделювання професійної діяльності майбутніх фахівців в умовах інтеграції України в європейський освітній простір та сучасні підходи до формування педагогічного професіоналізму викладачів.

- Попри війну та постійний стрес нам важливо розвивати освіту. Я рада, що сьогодні на заході є представники різних рівнів: початкової освіти, середньої, вищої та післядипломної. У нас на обговоренні цікаві та актуальні теми, тому наша співпраця обов'язково матиме результат, - зазначила заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, докторка філологічних наук, професорка Олена Єременко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору