Пів тисячі людей, які приїхали на Черкащину з областей, де тривають бойові дії, пролікували в Черкаському онкодиспансері з початку повномасштабної війни. Це в чотири рази більше, ніж в довоєнний період.
Про це розповів завідувач організаційно-методичного відділу закладу Ігор Гайдай. Нині, за словами завідувача, лікарня переповнена, пише Суспільне.
Десять пацієнтів нині отримують курс хімієтерапії в палаті денного стаціонару. Серед них — жителька Первомайська, Миколаївської області Валентина Суліма. 2021 року їй діагностували онкозахворювання, оперували в Черкасах, де живе донька. З початку повномасштабної війни жінка продовжила лікування в цьому онкодиспансері.
- Мене це влаштовує. Я сьогодні зроблю хімію і сьогодні можу поїхати додому. Я тут лікувалася і на голові робила операцію 2021 року, то мені сподобався персонал, - розповіла жінка.
За два з половиною роки інша пацієнтка отримала 19 хімієтерапій. Хоч людей нині більше, процес лікування розрахували раціонально і великих черг немає.
За три години робочого дня медсестра Світлана разом зі своїми колежанками встигла надати допомогу тридцятьом хворим. За день в її відділенні обслуговують пів сотні пацієнтів.
- Більше пацієнтів і більше навантаження на нас. Встигаємо, бо треба людям допомагати, - пояснила медсестра процедурного кабінету.
Палати переповненні, тож в лікарні шукають всі вільні кабінети для обслуговування хворих, розповів завідувач організаційно-методичного відділу Ігор Гайдай.
- Нині лікарня перезавантажена. Офіційно в нас вважається 480 ліжок, а щоденно перебуває на лікуванні не менше ніж 500 хворих. Залучаємо і денні стаціонари, й кабінети, де раніше проходили реабілітацію, тому що пацієнтів багато, особливо тих, які проходять хімієтерапію. Надзвичайно зросла і кількість хірургічних операцій, - прокоментував Ігор Гайдай.
Черкащанка Світлана Скорик хворіє з листопада. Черги в лікувальному закладі були завжди, сказала вона.
- Скільки я їжджу, то народу завжди багато, народ, мабуть, хворіє дуже, бо завжди черги. На операції я лежала, нас було шестеро в палаті. І зайнято постійно: одних виписують, нових кладуть, — пояснила пацієнтка.
Така кількість хворих зумовлена не тільки кількістю переселенців, а й постковідним періодом, пояснив Ігор Гайдай.
- Люди боялися, не зверталися вчасно по допомогу, а тепер коронавірус пішов на спад. Тому активніше почали лікуватися пацієнти не лише з обласного центру, а й із області. Навантаження велике, ще й тому що люди приїжджають з інших регіонів, - прокоментував Ігор Гайдай.
За його словами, забезпечення ліками також відновили. На початку повномасштабної війни були проблеми з їхнім постачанням. Нині логістичні ланцюжки налагоджені, тож є чим лікувати і заклад працює у штатному режимі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram