У Черкаському національному стурбовані електронною петицією щодо ботанічного саду

06 травня 2021, 18:03

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького стурбовані електронною петицією на сайті Черкаської міської ради Че/1440-еп, що ініціює перепрофілювання в громадський парк Ботанічного саду ЧНУ.

- Ця громадська ініціатива посягає на державну власність, суперечить не лише нормам права, а й здоровому глузду, - зазначають у пресслужбі університету.

Йдеться про електронну петицію, яка зареєстрована на сайті міської ради. Її опублікував черкасець Сергій Шмігірілов зі зверненням перепрофілювати ботанічний сад поблизу Черкасиводоканалу в громадський парк.

В університеті пояснюють, що ботанічний сад із 1936 року минулого століття належить Черкаському національному університету і має статус об'єкту природно-заповідного фонду України.

Право на користування 4,58 га земельної ділянки на території м. Черкаси засвідчене Державним актом на право постійного користування землею І-ЧР № 000972 та внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Ботанічний сад ЧНУ — єдиний у Черкаській області. Головна його мета — накопичення колекцій флори з метою її вивчення та збереження.

Він сприяє збереженню рідкісних та зникаючих видів рослин української та світової флори, проведенню робіт з інтродукції та акліматизації, розмноження та ефективного використання рослин місцевої і світової флори; веденню навчальної та освітньо-виховної роботи з питань ботаніки, екології охорони природи, рослинництва і ландшафтної архітектури.

На території Ботанічного саду зібрані багаті колекції рослин: понад 170 таксонів деревних, 180 трав’янистих відкритого ґрунту та близько 120 таксонів рослин тропічної та субтропічної флори.

Ботанічний сад ЧНУ — це один із навчально-дослідних підрозділів, який є базою підготовки фахівців природничого профілю. Тут проводять наукові дослідження науковці ННІ природничих та аграрних наук.

Керівництво університету не раз зверталося до органів державної влади щодо допомоги у розбудові Ботанічного саду. У 2007 році було затверджено Обласну програму реконструкції та розвитку Ботанічного саду ЧНУ у частині створення нових колекцій та ландшафтних робіт, пов’язаних зі збільшенням видового і формового складу дендрофлори і трав’янистих рослин. У межах Програми було розроблено відповідний проєкт реконструкції.

Упродовж останніх років університет уже двічі подавав пропозиції щодо інвестиційного проєкту з реконструкції приміщень та зелених насаджень Ботанічного саду.

Черкаський національний університет дякує громадськості міста Черкаси за небайдужість, проте обговорення питання осучаснення Ботанічного саду слід перевести в правове поле.

- Варто наголосити, що питання зміни статусу об'єкта природно-заповідного фонду, що належить до державної власності, не стоїть на порядку денному і знаходиться поза межами компетенції органів місцевого самоврядування.

Ми розглянемо конструктивні пропозиції та будемо вдячні за допомогу в їх реалізації.

При цьому просимо не перетворювати електронну демократію в інструмент свавілля. Закон України «Про місцеве самоврядування» не дає права за рішенням громадськості безконтрольно перепрофільовувати будь-які об’єкти чи відбирати майно у держави, громадян, субׄ’єктів господарювання приватного чи публічного права, - відзначають в університеті.

За інформацією пресслужби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору