З 50 ниток – справжній новорічний оберіг. У Черкаському художньому музеї відбувся майстер-клас із виготовлення ялинкових прикрас. Зроблені вручну янголи, рукавички, дзвоники та птахи – можуть стати не лише родинним оберегом, але і етноприкрасами, які нині дуже популярні, йдеться в сюжеті ЧСН.
Для учениці 7 класу Марії Коваленко виготовлення новорічних іграшок – одне з улюблених хоббі. Цьогоріч вона вже зробила кульку-декупаж та будиночок з півником. Дівчинка каже, такі майстер-класи розвивають моторику.
А черкащанка Лариса Калитюк на майстер-клас із виготовлення новорічної іграшки прийшла із невісткою. Над оберегом працює спокійно і впевнено, називає процес «медитацією». Раніше вже створювала ляльку- мотанку, тож може порівняти техніку виготовлення.
Ляльку-мотанку можна зробити із будь-якого матеріалу і в будь-яку пору року: трава, сіно, нитки чи солома все стане у нагоді – розповідає науковий співробітник Черкаського художнього музею Ірина Шамрай. Каже, свою фантазію автор може розвивати за допомогою не лише матеріалів, але і ниток, які можна добирати відповідно до значень та кольорової гами.
Жінка встигає не лише підійти до кожного учасника, але і розповідає легенду про чоловіка, який перетворився на лелеку. А ще показує на ялинки в музеї. Обидві новорічні красуні прикрашені цьогорічними виробами, зробленими працівницями музею
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram