“Кожен експонат тут має особисту історію”: в Черкасах презентували виставку, присвячену військовим капеланам (ФОТО)

25 жовтня 2023, 17:09

Сьогодні, 25 жовтня, в Обласному краєзнавчому музеї презентували виставку Капеланської служби Черкаської бригади ТрО.

Захід приурочили до Дня військового капелана.

Речник 118 бригади ТрО Максим Дубінський розповідає, що в державі на офіційному рівні лише з минулого року визнали Капеланську службу.

"У кожному підрозділі є свій капелан. Він перебуває там, де і його бригада. На фронті це такий же офіцер з усіма повновноваженнями, лише без зброї", - розповів Максим Дубінський.

На виставці представили експонати, привезені з передової, врятовані ікони та фотографії. А також мобільну капличку, яку спеціально для Капеланської служби ТрО зробили мінометники з ящика з-під мін.

Отець Олександр розповідає, що в музеї продемонстрована частина врятованих з фронту ікон.

"Тут є ікони, які були врятовані з села Іванівка під Бахмутом. Їх знайшли в приватному будинку. Одна з них майже згоріла. Як казали знавці, ці ікони приблизно 1800-х років, вони звичайні, їх зображали сільські іконописці", - каже отець Олександр.

Військовий капелан Володимир Педько для виставки передав і особисті речі: аптечку, в яку влучив уламок від танкового снаряду в Бахмуті, та підрясник, який був з ним на передовій.

"Зараз у війську не вистачає капеланів. Нам ще потрібні сотні, аби задовольнити попит людей. Тут фактично кожен експонат має особисту історію: як трагічну, так і натхненну. Щоб більше відчути цю війну, треба відвідувати такі місця і заходи", - каже Володимир Педько.

Виставка діятиме в музеї до кінця року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору