Капітальний ремонт шишкосушарки провели черкаські лісівники. І вже запустили її в роботу. Щомісяця тут можна переробляти 25 тонн шишки, повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Шишкосушарка шахтного типу була збудована у Руськополянському лісництві Черкаського лісгоспу понад півстоліття тому. Тож давно назріла необхідність провести ремонт.
- Сам технологічний процес ми не змінили. Можливо, десь і є більш сучасні системи заготівлі насіння сосни. Але це дуже дорого коштує. У нас процес заготівлі налагоджений, автоматизований. І головним нашим завданням було привести все до ладу, оновити приміщення й техніку та зробити комфортні умови для роботи оператора, – розповів директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.
Лісівники провели зовнішній і внутрішній ремонт приміщення. Оновили всю систему сушіння: котел, стелажі, систему подачі та інше. Це не лише покращило умови праці для операторів шишкосушарки, але позитивно позначилося на виході насіння, - зазначають у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
- Раніше ми втрачали багато тепла і не могли досягти оптимальної для сушіння шишки температури 50 градусів. Відповідно, шишка не повністю розкривалася, і вихід насіння був меншим. Тепер ми утеплили стіни, вони краще тримають температуру, і вважаємо, це дасть можливість збільшити вихід насіння», – пояснив головний лісничий В’ячеслав Шако.
Заготовлену шишку закладають у барабан, за допомогою якого відділяють насіння. При цьому вихід насіння становить лише трохи більше 1% від загальної ваги шишок. Однак відпрацьовану шишку черкаські лісівники не викидають, а використовують у процесі: закладають у котел, який обігріває приміщення і створює необхідну для сушіння температуру.
Остаточну підготовку проводять спеціальні агрегати МОН-1 та МОН-2. Вони знекрилюють і доочищають насіння. У такому вигляді його просушують іще раз і герметично закупорюють у скляних бутлях. Їх зберігають при постійній температурі у спеціальних холодильних камерах, щоб насіння не втрачало схожості.
- Якісне насіння – основа нашого виробництва. Це майбутні здорові, продуктивні ліси. тому стільки уваги приділяємо і заготівлі, і зберіганню насіння, – підкреслив Андрій Пустовіт.
І зусилля лісівників немарні. Черкаський лісгосп славиться чудовим посадковим матеріалом. Щороку його традиційно закуповують лісгоспи з різних куточків України.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram