Близько сотні унікальних українських сорочок стали експонатами виставки, що відкрили у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Про відмінність сорочки та вишиванки розповіла завідувач відділенням етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторія Наумчук, пише "УНН-Центр".
- Виставка унікальна в сенсі кількості представлених сорочок і якості експонатів. Вперше ми показуємо таку кількість автентичних сорочок, характерних для нашого краю — Середньої Наддніпрянщини. Причому тут представлені екземпляри, які представляють кожен район нашого регіону. Цікаво, що це повністю ручна робота — від ниток до тканини, вишивки і навіть фарбування. Це саме сорочки, не вишиванки. Сорочка — справжня, автентична, довга — є частиною комплексу традиційного одягу, до якого обов’язково входили корсетки, поясні деталі одягу — штани, спідниці, прикраси, чоботи. Це натільний одяг, з певними деталями, що було видно ззовні — рукавами, комірами. Вишиванка — верхня частина автентичної сорочки, верхній, не натільний, одяг. В цьому є принципова різниця. Експонати цікаві й тим, що демонструють неймовірну кількість технік та орнаментів — близько 200. На одній сорочці могло використовуватись до 18 технік, - розповіла Вікторія Наумчук.
Вона підкреслила, що цей одяг — це універсальний код українського народу, а тому личить до будь-якої статури, прикрашає жінку будь-якого віку, зручний будь-якому чоловікові і радує будь-яку дитину.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram