У Черкаському художньому музеї відкрилась фотовиставка-спогад про Маріуполь

14 квітня 2024, 14:02

У Черкаському художньому музеї відкрилась фотовиставка "Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив". Вона складається з 28 світлин, які були зроблені до 24 лютого 2022 року.

Проєкт об’єднав десять фотомайстрів. Свого часу їх познайомив в Маріупольській школі фотографії Дмитро Чичеря. Зокрема, це Ольга Кривошеєва, Анна Пелих, Ольга Золотухіна-Шамлі, Любов Калашнікова, Олена Козаєва, Олена Калініна, Роман Гаркуша, Сергій Бургу, Артем Березнев, Людмила Онищенко.

Виставка -це розповідь-спогад про колись мирне життя їхнього улюбленого міста. Її ініціатором став черкаський Центр допомоги переселенцям “ЯМаріуполь”. Головна мета — показати світові, яким було місто до повномасштабного вторгнення.

Керівник черкаського Центру підтримки переселенців “ЯМаріуполь” Володимир Петров зазначив, що черкащани отримали можливість побачити фотосвітлини маріупольських фотографів слідом за киянами. За його словами, виставка є відгуком на запит, як від самих авторів фотографій, так і від маріпольчан, нині розкиданих по українським містам. Тому вона є важливою для всіх, кого не залишає байдужим тема Маріуполя.

"Таким чином маріупольці гуртуються навколо теми рідного міста. Вони мріють про повернення і на відбудову рідної домівки",- підкреслив він він.

Директорка Черкаського художнього музею Ольга Гладун поділилась з присутніми своїми особистими спогадами про відвідини Маріуполя та знайомства з цим містом напередодні повномасштабного вторгнення.

"Це було, (на жаль говоримо у минулому часі), надзвичайно красиве місто, що буквально купалось в Азовському морі, стрімко розвивалось у всіх сферах та ставало ще більш затишним, - розповіла вона. - Я тоді брала участь в конференції музейників країни. Дивлюся на ці роботи і згадую наш щасливий стан і ті добрі мирні часи. І от така “мажорна” виставка засмучена усвідомленням втраченого. Проте, вона дає надію на відродження. Маріуполь буде українським і буде відбудований. Обов'язково!".

Одна з фотографинь - маріупольчанка Ольга Золотухіна-Шамлі, яка нині живе в Черкасах і яка стала однією з ініціаторів та одночасно авторів цієї фотовиставки. Вона зазначила, що її однодумці та колеги по захопленню фотографією найбільше хочуть, щоб всі побачили, яким був колись Маріуполь до вторгнення та після нього.

"Я корінна маріупольчанка. І Маріуполь — місто, де я народилась. Колись місто видавалось дещо провінційним. Однак, останніми роками розквітнуло та набуло своєї дивовижної енергетики. Дивлячись на світлини мені дуже сумно, що я не можу повернутись туди і звісно - в ті часи. Але світлини, які дивом збереглися в архівах наших фотографів, допомагають здійснити подорож у часі,- розповіла вона. - Всі вони закарбували Маріуполь таким, яким він був в період від 2012 року".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору