У середу, 12 вересня, у Черкаському обласному художньому музеї відбулось відкриття унікальної виставки мікромініатюр відомого майстра Володимира Казаряна «Восьме чудо світу».
На виставці представлені найменші в світі шедеври мікромініатюрного мистецтва, що вважаються неперевершеними творіннями людських рук. Відвідувачі можуть побачити філігранні мікрошедеври: скульптуру Мерилін Монро, розміщену на торці волосини; караван верблюдів у вушку голки, підковану блоху, зоопарк у волосині, мікрокамею «Лик Ісуса Христа» на рисовому зерні; Шварценегера, який грає біцепсами, на маковому зернятку; слонів-еквілібристів, балансуючих на людській волосині, вставленій у вушко швейної голки; мікрофігурки семи жінок-товстушок, подіумом яким служить рисове зернятко, вражаючі своєю витонченістю мережива з 1/100 людської волосини, та багато інших чудес.
Також на виставці представлене найменше у світі зображення Пресвятої Богородиці з немовлям на зрізі рисового зерна, яка намальована олійними фарбами. Пензликом художнику служила одна сота частина волосся.
Кожна мікромініатюра Володимира Казаряна – це «ноу-хау», адже створюється за особливою авторською технологією на межі людських можливостей. Мікрошедеври майстер створює в паузах між ударами серця. Своєю творчістю Володимир Казарян демонструє безмежність людських можливостей. Для виготовлення мікромініатюр майстер використовує слонову кістку, бивень мамонта, мармур, бурштин, риб’ячу луску, пилинки дорогоцінного каміння, тощо; а основами для них служать відполірована людська волосина, макове зернятко, зернина рису, вушко голки, кристалик цукру і навіть піщинка. Майстер зміг вставити в знебарвлену людську волосину цілий зоопарк тварин. Він різьбить мікроскульптури і вміщує їх на макові зерна, а на рисових зернах малює портрети світових знаменитостей. Перлиною виставки можна вважати мереживо, сплетене з ниток, зроблених з сотої частини людської волосини.
Усі мікромініатюрні твори виконані вручну, за унікальною авторською технологією, яка не має аналогів у світі. Для їх виготовлення застосовувалися спеціально створені майстром мікроінструменти. Мікромініатюри можна розглянути тільки в мікроскоп.
Вартість квитків для дорослих становить 45 гривень, для дітей та студентів - 35 гривень.
За інформацією прес-служби Черкаського художнього музею
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram