У черкаському гідрометцентрі пояснили причини цьогорічного цвітіння Дніпра

16 серпня 2016, 18:25

13682433_1076526952434932_346501989_o

Черкащани в цьому році неодноразово звертали увагу на великий рівень забруднюваності акваторії Кременчуцького водосховища, у тому числі і за рахунок цвітіння водоростей, які зафарбували узбережжя в яскраво-зелені кольори.

Про причини посиленого цвітіння дніпровської води розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

- У цьому році поверхнева вода прогрілася до високих показників вже наприкінці червня і становила 27°, що на 9° вище від аналогічного періоду минулого року. Як відомо, висока температури води сприяє швидкому розмноженню синьо-зелених водоростей, а при їх великій кількості, у воді зменшується вміст кисню і збільшується концентрація токсинів, - розповідає він.

За словами головного метеоролога області, у цьому році весняне водопілля на річках розпочалось досить рано, було маловодним і це звісно наклало відбиток на подальшу гідрологічну обстановку на основних річках регіону. Аналіз кліматичних змін на Черкащині показує, що за останні 30 років кількість днів з максимальною температурою +30° і вище зросла майже вдвічі, а кількість опадів лишилася практично незмінною.

Постійні лабораторні дослідження показують, що вже в червні в районі с. Карашина Корсунь-Шевченківського району вміст кисню у поверхневій воді р. Рось був нижчим за норму і становив 5,12 мг/л при нормі 6.

- Дефіцит опадів з початку липня, підвищений температурний фон, а також значна кількість спекотних днів в другій половині літа зумовили зниження рівнів води в малих та середніх річках області. А на р. Рось у створі гідропосту Корсунь-Шевченківський впродовж липня досягнуто критерію маловоддя, коли середньомісячна витрата води була менше 20% місячної норми (17%), - наводить статистику головний метеоролог області.

Лабораторні показники Черкаського гідрометцентру свідчать, що у 2 кварталі 2016 року водосховище найбільше було забруднене цинком до 8 ГДК, хромом шестивалентним до 5 ГДК та фенолами до 6 ГДК. Крім цього з року в рік вода в акваторії м. Черкаси забруднена вище норми азотом нітритним, фенолами, хромом шестивалентним, міддю, цинком і марганцем.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору