Днями голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук звинуватив підприємство «Черкаське хімволокно» у завищених тарифах на теплопостачання та гарячу воду, зазначивши, що кожна родина щороку переплачує по 4 тисячі гривень. Видання «ВиЧЕрпно» звернулося до голови правління ПРАТ «Черкаське хімволокно» Віктора Олексенка, аби він прокоментував цю ситуацію.
Зазначимо, така інформація була озвучена 30 вересня під час координаційної наради в облдержадміністрації.
Зі свого боку, Віктор Олексенко такі звинувачення від голови ОДА називає безпідставними та наголошує на тому, що станом на 1 червня 2020 року для ПРАТ «Черкаське Хімволокно» встановлені тарифи на послугу з постачання теплової енергії, перебувають у п’ятірці найнижчих серед ліцензіатів НКРЕКП у розрізі міст всієї країни – 1007,83 грн/Гкал без ПДВ (відповідно до діючих договорів). Разом із тим, підприємство у п’ятірці з найнижчими тарифами на послугу з постачання теплової енергії для бюджетних установ – 958,21 грн/Гкал без ПДВ (відповідно до діючих договорів). Йдеться про садочки, лікарні, школи, які фінансуються з міського бюджету.
- Ми зовсім не розуміємо, чим була викликана така негативна хвиля звинувачень від голови ОДА у бік нашого підприємства. Ще більше вразило, що представник державної влади використав у своїй промові безпідставні звинувачення, що були озвучені раніше із сумнівних джерел. Підприємство «Черкаське хімволокно» завжди відкрите до діалогу як з обласною, так і з місцевою владою. Такі обвинувачення, на думку підприємства, є не конструктивними, — повідомив Віктор Володимирович.
Пан Віктор додає, що наразі тариф Черкаської ТЕЦ на послугу з постачання теплової енергії у порівнянні з підприємством «Черкаситеплокомуненерго» фактично нижчий на 20% та є одним з найменших у порівнянні з іншими містами України, що стартують від 1100 до близько 1350 грн/Гкал без ПДВ.
Через суттєву рiзницю мiж тарифами на теплову енергiю ТЕЦ та ЧТКЕ спiввласники багатоквартирних будинкiв Пiвденно-захiдного району м.Черкаси, що є абонентами «Черкаситеплокомуненерго», на загальних зборах навіть почали приймати рiшення про зміну теплопостачальної організації на користь Черкаської ТЕЦ. Що в свою чергу може вплинути на тариф для мешканців міста у сторону зменшення.
- Варто зазначити, що ПрАТ «Черкаське хімволокно» є ліцензіатом НКРЕКП. Відповідно тарифи на теплову енергію встановлює Національний регулятор. Підприємство тариф формує та розраховує відповідно до нормативних документів, далі проходить процедура обговорення, затвердження та встановлення безпосередньо регулятором, — зазначив Віктор Олексенко.
У ході наради голова ОДА розповів, що Обласна адміністрація надіслала запит до ПрАТ «Черкаське хімволокно», де у 25-ти пунктах викладено аргументи щодо необхідності зменшення тарифу до економічно обґрунтованого рівня.
- Напередодні зазначеної наради, ми дійсно отримали запит від обласної адміністрації, проте не з пропозиціями, а щодо надання документів про фінансово-господарську діяльність підприємства за кілька останніх років, — підтвердив Олексенко.
Черкаське Хімволокно надало вичерпну відповідь на лист, а також підприємством були надані пропозиції можливих варіантів щодо зниження тарифів на теплову енергію від Черкаської ТЕЦ.
Також на підприємстві наголосили, що ТЕЦ не закуповує і не використовує у виробничому процесі вугілля з непідконтрольних територій. Про що свідчать відповідні договори та контракти.
Окрім того, голова правління розповів, що цього року за рахунок інвестиційної та ремонтної програми було відновлено котло-турбінне обладнання, закуплено новий трансформатор, здійснено перекладку теплових мереж.
Віктор Володимирович наголосив, що на сьогодні Черкаська ТЕЦ готова подати тепло до будинків жителів міста:
- На сьогодні на Черкаській ТЕЦ завершується підготовка до опалювального сезону. Виконані ремонтні роботи на внутрішньостанційному обладнанні, на тепловій мережі проведено всі 4 чотири етапи гідравлічних випробувань, замінено проблемні ділянки трубопроводу.
Детальніше дивіться у відео:
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram