У Черкаській області 1 жовтня закінчився посилений епідсезон спостереження Черкаського обласного ЦКПХ за холерою, який тривав чотири місяці і розпочався першого червня.
У сезон підвищеного ризику виникнення холери фахівці Центру проводили щотижневий аналіз стану захворюваності на гострі кишкові інфекції, на холеру було обстежено 94 хворих з тяжкими формами ГКІ.
Проводили дослідження зразків об’єктів життєдіяльності, зокрема, стічної води з очисних споруд міст Черкаси, Золотоноша та Багачеве (Ватутіне), води відкритих водойм. Усього досліджено 263 проби води поверхневих водойм та 32 проби стічної води, холерний вібріон О1 не зафіксовано. Водночас було виділено 78 культур холерного вібріону не О1 групи з води поверхневих водойм та три культури холерного вібріону не О1 групи із стічної води.
Довідково: холера — гостра діарейна інфекція, що виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше у разі вживання забрудненої води, овочів, фруктів, під час купання у відкритих водоймах, а також через їжу і побутові контакти. Без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного ЦКПХ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram