У черкаській “швидкій” пояснили, коли потрібно до них звертатися

25 січня 2016, 17:25

skoraya

Персонал швидкої медичної допомоги у Черкасах нині працює у посиленому режимі та з повною віддачею. А виклики "швидкої" до хворих на ГРВІ приймаються і обслуговуються протягом години за умови наявності вільних бригад.

Про це в мережі Facebook написав директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини Владислав Свириденко.

Принагідно він нагадав черкащанам, у якому випадку потрібно викликати "швидку", а коли - краще чекати на сімейного лікаря.

- Ще раз нагадую про те, що "швидка медична допомога" (ШМД) згідно Закону України "Про екстрену медичну допомогу" виїздить до пацієнтів у невідкладних станах в першу чергу. Лікарняних, довідок не видає, лікування не призначає. Температура, нежить, кашель - приводи до виклику сімейного лікаря, фельдшера. Якщо спостерігаються симптоми дихальної недостатності (важко дихати, невистачає повітря) - це екстрений виклик, бригада прибуває негайно. Решта викликів на ГРВІ приймаються і обслуговуються як неекстрені, тобто протягом години за умови наявності вільних бригад від обслуговування екстрених. В умовах збільшення кількості викликів за рахунок ГРВІ та стану доріг, прибудинкових територій - наявна тенденція затримки обслуговування неекстрених викликів. Прошу ставитись з розумінням, адже персонал що швидкої допомоги, що первинної ланки зараз працює у посиленому режимі з повною віддачею. До речі ми теж люди, хворіємо, переживаємо і навіть їмо.

Водночас, черкащани в соціальних мережах нарікають, що на приїзд "швидкої допомоги", інколи доводиться чекати тривалий час.

Нагадаємо,кількість виїздів бригад швидкої медичної допомоги за останній тиждень зросла на 25 %. А через негоду карети швидкої допомоги оснастили лопатами та тросами.

Коментарі

Вгору