У Черкаській школі танцю готують маленьких артисток балету

24 травня 2017, 08:43

– Так увесь мій життєвий шлях складається із танцювальної діяльності. В театрі я працювала артисткою балету, їздили на гастролі по всьому світу, а також співпрацювали із іншими театрами, – розповідає Оксана. – Найяскравіше, що пам’ятаю з того часу – це фанатизм, з яким бігла на уроки хореографії, а також захват, із яким я переглядала балетні постановки, коли відвідувала театр.

- Бути артисткою балету, - зауважує Оксана Танкевич, - дуже складно. Найперше – потрібно завжди тримати себе у формі. Комусь це зробити легше, комусь – складніше, однак шестиденний робочий графік та семигодинні тренування і репетиції вистав завжди приводять до тями. Не обходиться у балетній справі і без дієт. До них звертаються, коли вже форму потрібно відновлювати.

– Гастрольний період – це і цікаво, але і дуже складно, адже це постійні переїзди, сон у дорозі тощо. – говорить Оксана. – Кожен театр – унікальний, вирізняється і сценою, і атмосферою… Пам’ятаю і сцену із сильним нахилом в Іспанії, і майже льодову сцену в Китаї. Це був незабутній час.

У Черкаси ж Оксана потрапила, коли була при надії. Так, пропрацювавши в театрі до строку 4 місяці вагітності, вони з чоловіком ухвалили рішення, що здоров’я мами і малюків важливіше (адже жінка носила під серцем двійняток), тому вирішили перебратися у менш галасливе місто.

– Уже в Черкасах народила своїх дівчаток. Перший рік було важко, і я зрозуміла, що повернутися в Одесу та до балету я поки що не можу. Тоді ж почала думати, де себе знайти у цьому місті. Не знайшла, де тут мені танцювати, тож вирішила створити балетну школу, – каже Оксана.

Сьогодні у школі балету навчається до 90 осіб, проте основний склад – 70 дівчат. Також школу відвідують і художні гімнастки, адже їм теж потрібна класична хореографія. Для дітей від 3,5 років у школі пропонують ритміку, а вже з 4-х рочків маленькі дівчатка починають розвивати гнучкість та вчити танцювальні па. Із 6 років – заняття хореографією за класичним станком.

–Найголовніше – не пропустити момент, коли закладається ось цей танцювальний фундамент. Оскільки, якщо його пропустити, то надалі буде дуже складно вижити у світі танцю, – розповідає педагог. – Ідеальний вік для початку занять – 6–7 років, тоді дитина розуміє, що вона робить і для чого.

Нині Оксана викладає балет сама для усіх відвідувачів школи, із наступного року планує запросити ще одного педагога-хореографа. Мотивує своїх маленьких учениць жінка власним прикладом, формою та змогою виконати усі рухи, яким навчає і малих балерин.

Для батьків, охочих віддати свою дитину у школу балету пані Оксана дає кілька порад:

1. Спробувати і не боятися. Балет – дає манеру, грацію, правильну поставу. Ці речі дуже важливі, особливо для дівчаток.
2. Довести почате до кінця, мотивувати і підтримувати свою дитину, подавати їй приклад своєю поведінкою.

3. Любити своїх дітей, пишатися ними і прислуховуватися до їхніх бажань, попри їхні помилки.

Наразі Оксана зі своїми ученицями вже на завершальному етапі постановки виставки-казки "Дюймовочка", готують також ще одну виставу, у подальшому планує завойовувати з ними конкурсні сцени.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору