У черкаській школі придумали, як знизити захворюваність серед учнів

23 вересня 2015, 09:02

У кросівках та формі. Так починають свій ранок учні загальноосвітньої школи №8. Від малого до великого – там всі роблять ранкову гімнастику. Її у школі започаткували ще три роки тому. Відтоді, кажуть вчителі, скоротили захворюваність малечі у кілька разів, інформує vikka.ua.

На годиннику лише сьома, а Наталія вже на шкільному подвір’ї. Дівчина готується до надважливої місії – проведення шкільної зарядки.

Щоразу хочеться щось нове, але інколи не встигаєш. То береш готові зарядки, а потім – свої рухи придумуєш, каже учениця Наталія.

Готуються до ранкової руханки й другокласниці Катя й Віталіна. Про її результат говорять наввипередки.

Я дуже гарно себе почуваю, мені хочеться вчитися дуже гарно, - говорить Катерина.

За мить шкільне подвір’я перетворюється на дансмайданчик. Від малого до великого – всі викладаються на повну. Рухи повторюють за тренером. Вони змінюються щотижня, кажуть освітяни.

Клас, який чергує, той і проводить ранкову зарядку. А залучують всіх учнів із першого по одинадцятий клас. Зараз це 455 учнів – абсолютно всі роблять ранкову зарядку, -  зазначає заступник директора з виховної роботи Олена Рясна.

Таку зарядку тут проводять щосереди упродовж останніх чотирьох років. Її результат – тішить щодня, каже директор.

Те, що вони більш бадьорі – це однозначно. А те, що йде зниження захворюваності завдяки впровадженню цих здоров’язбережувальних технологій – це також є результат, - каже директор ЗОШ №8 Тетяна Саєнко.

Це заряд енергії, бадьорості. Вони свіженькі такі, насичені емоційно і з позитивним зарядом йдуть на уроки, додає мама учня Інна Сапожнікова .

Триває ранкова руханка не менше десяти хвилини. Цього достатньо, аби її ефект відчув кожен, кажуть учні.

Ранкову руханку просто неба освітяни планують проводити до перших холодів. Опісля – перейдуть в приміщення. У майбутньому сподіваються – їхній досвід переймуть і в інших школах.

Коментарі

Вгору