У Черкаській області 12 років незаконно випалюють вугілля (відео)

12 квітня 2015, 22:58

http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/4/11/podrobnosti-za-2015-04-11-2000_cdfc3c28e6b887f86c5cee8eb00ec2bd.mp4

Чорний бізнес ніяк не прикриють у Черкаській області. Мова про нелегальних підприємствах, які випалюють деревне вугілля. Вже 12 років поспіль. Продукція кустарних заводів йде на експорт, обсяги колосальні. "Подробиці" вже робили матеріал про це місяць тому. Чому немає ніяких рухів у цій справі, хто заробляє на нелегальному бізнесі і хто його кришує? Наш наступний матеріал.

Це не туман. Це дим від тліючої деревини. Так випалюють деревне вугілля. Підприємство кустарне. Але масштаби вражають. Відео було знято в кінці лютого. Після виходу сюжету в "Подробицях" - завод роботу призупинив. Але, судячи з запасами лісу, господарі згортати чорний бізнес не збираються.

Активістка Олена Нікітіна - одна з небагатьох, хто зважився виступити проти "бізнесменів". З тих пір їй постійно погрожують, і навіть підпалили машину. Каже, боротися з власниками вугільних заводів складно. Всі вони з однієї сім'ї.

"Краснюк Олександр Миколайович займає всю службу, він начальник центру зайнятості Городищенського району, його зять - Горітько Олександр Юрійович працює оперуповноваженим. Курінний Олександр Іванович - це колишній начальник МНС Городищенського району. Крім них ніхто не палить, вони палять 12 років. Підпаливши мені машину. Це точно їх люди ", - стверджує мешканка хутора Руденкове Олена Нікітіна.

Це ще один завод. Місцеві розповідають: кілька днів тому його намагалися запустити. Але нагрянула перевірка з обласної екологічної інспекції. Тепер на території тільки сторож з собаками, і гори лісу. Звідки він - невідомо.

"Тут і екологія була ... брали проби, щось вирішують, ми і закрилися ...".

У Городищенському районі таких вугільних заводів як мінімум чотири. Наслідки такого бізнесу - вирізані лісу і постійний чад у колись екологічно чистій зоні. У райадміністрації підтверджують: дозвільних документів у господарів на такий бізнес немає. Але є свідчення про підприємницьку діяльність.

"Йде замкнене коло і воно ось вже бачите більше року йде. Ми ніяк не можемо вплинути. Законодавство побудовано так, що ходимо по колу, а питання вирішити не можна", - говорить голова районної адміністрації Городищенського району Інна Ус.

На офіційні дозволи наплювали. А от з жителями навколишніх сіл - щоб не піднімали бучу - вугільники вирішили домовитися. Отримали добро на викиди. Скликали збори. Більшість прийшли - працівники цих самих вугільних підприємств. Деякі, не соромлячись камер, заправляються алкоголем. Звернення до людей власник заводу читає з листка.

"Дякую, що знайшли можливість і час прийти, щоб висловити свою думку, я маю намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря".

Тим, хто проти чорного бізнесу та вирубки лісу тут же затикають рот. Віктора Матвейка вигнали із зали.

"Пан Гринько, син його є зятем Краснюка, я ось виходив, він мені пригрозив фізичною розправою. Каже: "вийдемо на вулицю, я тобі поясню". Ось так і відбувається. Вони тупо беруть на силу. Табличку ділення вони знають прекрасно - кради і поділися, і все буде добре. Тут їх половина таких сидить ", - запевняє житель села Мліїв Віктор Матвійко.

Але плани бізнесменів були зірвані активістами. Громадські діячі привезли розпорядження екоінспекції про тимчасове припинення роботи всіх чотирьох підприємств до з'ясування всіх обставин їх діяльності.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору