На Черкащині депутат влаштував екологічну катастрофу заради грошей (відео)

24 лютого 2015, 08:42

http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/2/23/23-02-2015-2000-sjuzhet-17_19afb17a4b0c21dde1634e73da4ddd0e.mp4

У Черкаській області директор центру зайнятості організував успішну справу. Його сім'я випалює деревне вугілля в промислових масштабах. Про "чорний" в усіх відношеннях бізнес, - інформують Подробности.

Майже п'ять років тому Лена з чоловіком і дітьми переїхала з Києва на хутір Руденко Городищенського району. Тоді це вважався найбільш екологічно чистий район у Черкаській області. Але через півроку все кардинально змінилося.

"Тут такі ліси стояли, весь ліс тепер знищили. Що вони ще роблять? Димом труять все. На пасовище у мене скотина не виходить тому, що там все в гарі", - розповідає мешканка хутора Руденко Олена Микитенко.

"Чадять" власники та працівники підприємства з випалювання деревного вугілля. На узліссі листяного лісу недалеко від хутора Руденко.

Дихати ось тут практично неможливо тому, що все встелено димом. Подивіться, навколо підприємства сніг повністю чорний, от сліди сажі на ньому. Я б, чесно кажучи, ніколи не повірив, що сніг може бути такого саме кольору.

Дізнавшись про появу сторонніх, всі робочі ще до нашого приїзду сховалися в лісі, навіть не загасивши бочки з деревиною. На території знаходяться кубометри лісу, з десяток причепів без номерів вже забиті готовою продукцією.

В одному з вагончиків громадські активісти знаходять блокноти з чорною бухгалтерією. Ми нарахували 51 саморобну бочку з випалювання вугілля. Виробництво тут явно кустарне. Але обсяги - вражають.

"Ви подивіться, скільки мішків. Це не одне підприємство, це ще 4 або 5 тут є. Нічого не можемо зробити, тому що ніхто не реагує», - скаржиться громадський активіст Володимир Литвин.

Ми викликали міліцію і пожежників. Гасити вогонь в бочках рятувальники відмовилися, мовляв, порушень пожежної безпеки немає. А міліціонери швидко склали протокол і поїхали.

Ледве наша група виїхала за межі підприємства - нас зупинили. Чоловік представився співвласником заводу. Це Олександр Краснюк - директор Городищенського центру зайнятості та за сумісництвом депутат райради. Підприємство належить його дружині. Випалюванням деревного вугілля займається вже 12 років. При цьому маючи тільки свідоцтво про підприємницьку діяльність і акти на землю.

- У вас є ліцензія на викиди?

- Немає в мене ліцензії на викиди. Єдине чого немає - це ліцензії на викиди.

Активісти запевняють, на території Городищенського району таких підприємств як мінімум 4. І всі вони працюють незаконно. Чому контролюючі інстанції їх не закривають - незрозуміло. Адже відповідні запити громадські їм давно відправляли.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору