Галерея народного мистецтва після літньої перерви розпочала новий сезон презентацією виставки "Щедра осінь" двох юних майстринь Ольги Бараннік та Марії Кутової. Обидві дівчинки, 13 та 15 років, є вихованцями відомої черкаської майстрині Галини Тимошенко. Завдяки їм присутні буквально поринули у світ прекрасного —вишукані витинанки та кераміка, зроблені з любов’ю та майстерністю, засвідчили наявність безумовного таланту у юних майстринь. Виставка буде тривати до 4 жовтня.
Ольга Бараннік є стипендіаткою Президента України. За її плечима вже не одна виставка. Вона є вихованкою Зразкової художньої студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки» Позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міської ради. З 2009 року дівчина займається в студії «Сходинки» на чолі з керівником – майстром художньої кераміки Національної спілки майстрів народного мистецтва України Галиною Тимошенко. За період навчання Оля неодноразово була переможцем і лауреатом районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, виставок, фестивалів, таких як «Казки мого дитинства», «Талановиті діти Черкащини», «Великодній дзвін», «Візерунки зимових свят» та інші. Юна майстриня стала лауреатом V і VI Всеукраїнської виставки-фестивалю «Обдаровані діти України».
Марія Кутова радіє першій в житті великій виставці в Черкасах, хоча й спільній із колегою по "Сходинкам". Але вона також має визнання — посіла перше місце на Міжнародному фестивалі з гончарства.
Ініціаторками "Щедрої осені" були обидві дівчини. Саме з такою ідеєю вони й звернулися до свого наставника і та допомогла реалізувати гарну ідею.
На те, щоб визначитись з головною ідеєю робіт в загальній експозиції та втілити задум в життя знадобилось кілька місяців наполегливої праці. Тобто, все літо дівчата натхненно працювали, аби вже цієї осені зібрати творчий врожай.
− Мені цікаво працювати з витинанкою, бо там можна творити і реалізовувати нафантазоване у вишуканих візерунках. Але я не зупиняюся на цьому, а працюю з глиною та іншими техніками. Намагаюся освоювати інші техніки народного мистецтва, — коментує Оля.
— Я обожнюю глину, і представляю на виставці скульптуру та панно в кераміці, —розповідає Марія. ‒ Останні два-три роки найбільше уваги приділяю саме цьому, бо до цього найбільше лежить моя душа, — додає своє Марія.
Окрім індивідуальних робіт, дівчата представили ще й спільні вироби, де поєднали витинанку з керамікою. Вийшов такий сімбіоз технік просто шедевральним.
‒ Такі виставки потрібно влаштовувати, щоб показати ріст дівчат як народних майстрів. Також це важливо для подальшого розвитку. Узагалі діти мають постійно брати участь у конкурсах, переймати досвід, виставлятися, таким чином вони вдосконалюватимуться. Важливим у конкурсах і симпозіумах є ще й те, що діти можуть поспілкуватися з іменитими майстрами, перейняти досвід, навчитися чогось нового, надихнутися, − підкреслює наставник Олі та Марії Галина Тимошенко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram