Через недофінансування на Черкащині не вистачає інсуліну

28 вересня 2018, 21:02

Через недофінансування на Черкащині не вистачає інсуліну

Обласна державна адміністрація спрямувала листи до Міністерства охорони здоров’я щодо необхідності виділення додаткових коштів для забезпечення цільових видатків на цукровий діабет. Зокрема, на придбання інсуліну, оскільки інсулінотерапії в Черкаській області потребують понад 8,3 тисячі осіб, з яких 207. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Сергій Овчаренко, пише "Діловий регіон".

Завдяки переліку пацієнтів, які потребують інсуліну, на Черкащині уточнили потребу у видатках на забезпечення відшкодування вартості цих препаратів. Йдеться про понад 70,5 млн грн.

- При формуванні бюджету на цей рік ми розподілили на 28,4 млн грн медичної субвенції на цільові видатки з цукрового діабету, – говорить Сергій Овчаренко. – Ці кошти спрямовано на відповідні місцеві бюджети районів та міст області. Водночас деякі місцеві бюджети спрямували на ці заходи ще майже 9 млн грн. Загалом, станом на вересень, всі уповноважені 47 аптечних пунктів пацієнтам видали інсуліну на більше 26,2 млн грн. Тож, відчутна нестача фінансування у цьому напрямку. Аби врегулювати ситуацію, ми вже звернулися до МОЗ.

Вгору