У Черкасах зріс попит на безоплатні курси з самозахисту для жінок

30 жовтня 2023, 21:12

"Шлях до нової себе" – у Черкасах переселенка із Донбасу започаткувала курси самозахисту для жінок. Тренерка – 14-разова чемпіонка України з тхеквондо Анна Тарапата. Перші заняття відбулися ще 2015 року. Але від початку повномасштабного вторгнення попит на курси самозахисту зріс у кілька разів, йдеться в сюжеті 5 каналу.

Діяти рішуче, голосно кричати і втікати – тренерка розповідає дівчатам головні правила, якщо хтось хоче напасти. Лише коли втекти не вдалося – тоді варто відбиватися і намагатися вирватися.

Вивільнитися із захвату – перше, чого вчать на курсах із самооборони для жінок. Тренерка показує різні прийоми, як вивільнитися від зловмисника. А ще розповідає, де больові точки нападника та як ними скористатися.

Ірина та Христина прийшли вчитися, як захистити себе. В Ірини досвіду більше – займалася тай-бо і боксом та раніше вже відвідувала курси самооборони. Але, каже, треба постійно підтримувати фізичну форму та виконувати прийоми, щоб не втрачати навичок.

"Чоловіки завжди сильніші за тебе, яка б статура у тебе не була, яка в вага б у тебе не була, у чоловіків руки сильніші, тому хват сильніший, але коли ти постійно відпрацьовуєш, рефлекторно вже тіло пам'ятає, як з цим працювати, тому за рахунок швидкості твоя задача – не перемогти нападника, а просто вирватись і втекти", – каже відвідувачка курсів Ірина Гавриленко.

Христина прийшла навчитися за потреби захистити себе та дітей. Каже: від зустрічі з неадекватною людиною ніхто не застрахований:

"Чоловік на війні. Я залишилась з дітьми, то чисто для себе, про всяк випадок. Хай нічого не трапляється, але для себе та навіть для здоров'я я знаю, що це добре".

Здебільшого відвідувачки курсів вчаться, щоб у разі загрози захистити себе на вулиці. Але є і такі, хто прагне захистися вдома – каже тренерка Анна Тарапата. За її словами, дехто з відвідувачок навіть не зізнаються про справжні причини запису на курси.

"Зараз така ситуація, що всі люди у стресі. У 2015 було загострення домашнього насилля, зараз також це є, збільшилась чисельність цих випадків, тому я зрозуміла, що треба поновлювати цей проєкт. Досі проєкт безплатний і всю допомогу – психологічну і юридичну – мої партнери теж надають безплатно", – пояснює тренерка із самооборони, майстриня спорту з тхеквондо Анна Тарапата.

У поліції Черкас кажуть: кількість звернень через домашнє насильство зростає. Звід початку року зафіксували дві тисячі випадків, а це майже на 15 % більше, ніж торік. У поліції кажуть: найчастіше жертвами домашнього насильства стають жінки, діти, люди похилого віку та з інвалідністю.

"Тихенько зібрали речі, йдіть до сусідів і від них зателефонуйте на лінію 102. Якщо нападає незнайома особа, якщо оцінювати фізичні можливості, з чоловіком не варто вступати у відкритий конфлікт, бігти до людей на світло і просити або самому телефонувати на 102", – переконує старша інспекторка сектору протидії домашньому насильству Черкаського районного управління поліції Катерина Кравченко.

Місяць занять із дівчат професійних бійчинь не зробить – каже тренерка, але навчить правильно реагувати на загрозу.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору