У “Дії” запрацює послуга “є-Бронювання” військовозобовʼязаних

30 жовтня 2023, 22:35

Міністерство економіки планує впровадити систему "є-Бронювання" для військовозобов'язаних громадян України до завершення 2023 року.

Про це пресслужба Міністерства повідомила у розмові з журналістами Forbes.

Там також вказують, що процес впровадження системи електронного бронювання поступово розвивається. За технічну частину відповідає Мінцифри, а за регуляторну частину - Мінекономіки.

У відомстві акцентують на важливості погодження рішення Кабінету Міністрів, яке буде регулювати "є-Бронювання", з органами центральної влади, Пенсійним фондом, податковою службою, а також зацікавленими суб'єктами підприємницької діяльності тощо.

Як працюватиме "є-Бронювання":

  • Завдяки "є-Бронюванню" керівники підприємств зможуть отримувати інформацію про кількість військовозобов'язаних, яких вони можуть забронювати. Ця можливість буде забезпечена завдяки обміну даними між реєстрами державних органів, Міністерства оборони та Генштабу ЗСУ.
  • Якщо ввести особові дані конкретного працівника в систему, можна буде перевірити, чи він підпадає під резервістське бронювання, чи має він необхідну військову спеціальність, чи потребує оновлення інформації у військовому обліку тощо.
  • У випадку, якщо особа відповідає усім критеріям для бронювання, вона отримує відстрочку від призову на військову службу на пів року.
  • Якщо необхідно внести коригування до даних, система передбачає можливість тимчасового бронювання на один місяць. Протягом цього часу особа має надати оновлену інформацію у військовому обліку. Після цього підприємство зможе повноцінно забронювати такого працівника.

Після запуску "є-Бронювання" заброньовані працівники отримуватимуть витяг із реєстру військовозобов'язаних, який буде включати QR-код для сканування при перетині кордону та інших ситуаціях.

Міністерство економіки зауважує, що ця версія механізму не є остаточною, і можливі подальші зміни.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Stavichka :

Не залишайте там своїх персональних даних! Це зроблено, щоб легше було не забронювати, а щоб навпаки мобілізувати. Напевно ще будуть досконало перевіряти всі підприємства. Треба влаштовуватися нелегально і ігнорувати “Дію”. Поки такий висновок.

Вгору