У Черкасах згадали загиблого Героя Сергія Амброса

19 лютого 2020, 16:02

У Черкасах пройшов вечір пам’яті загиблого під час війни на сході України Сергія Амброса. 18 лютого 2015 року хлопець потрапив під мінометний обстріл у селі Широкине, того ж дня він у 24-річному віці помер від поранень у лікарні Маріуполя. У роковини смерті його рідні, друзі й побратими зібралися, аби згадати про захисника.

Сергій закінчив із золотою медаллю 31-шу гімназію, потім навчався на будівельному факультеті Черкаського державного технологічного університету. Хлопець вів активну громадську діяльність.

Досі болісно втрату сина досі переживають його батьки. Тато хлопця – Сергій Васильович Амброс зізнається, що час не лікує, а якщо й лікує – то він ще не настав.

– У нас є два почуття – це, перш за все, гордість за нашого сина, але, водночас, і гіркота втрати. З часом не стає легше, єдине, що все більше усвідомлюєш те, що це назавжди і ми тут уже ніколи не зустрінемося, ми не зможемо його обійняти, – ділиться чоловік. – За життя наш Сергій був дуже товариським, він міг з будь-яким знайти спільну мову. Гарно навчався, любив весь час подорожувати, об’їхав майже всю Україну. Займався волонтерством. Говорив лише українською мовою, хоча в родині ми раніше не завжди спілкувалися тільки рідною мовою. Для нього це було принциповим.

Сергій Амброс не стояв осторонь подій, які сколихнули Україну в 2013 році. Долучався до протестів. У травні 2014-ого поїхав на схід захищати цілісність держави.

– Ми не відмовляли його. Він дорослий чоловік і приймав всі рішення самостійно, – згадує батько. – А коли Сергій нам про це сказав, ми розуміли, що таке його рішення можемо тільки підтримати. Тоді він поїде служити й зі спокійною душею та з усвідомленням того, що вдома його люблять і чекають на нього.

У вечір пам’яті друзі Сергія Амброса презентували книгу спогадів, яку написав Олександр Стець, переглянули фільм зі згадками про захисника, а ще – художниця Дарія Тим створювала пісочну анімацію. Її сюжетом стала давно написана в одній із соціальних мереж хлопцем історія.

За інформацією із пресслужби Черкаської міської ради

Поділитись

Коментарі

Сергій. :

Сумно.

Сергій. :

Царства Небесного Герою України.

Вгору