У Черкасах збираються відновити згорілу історичну будівлю

26 листопада 2020, 20:50

фото - Суспільне. Черкаси

У Черкасах полум'я ледь не знищило історичний будинок періоду, який краєзнавці називають "курортним". Цей дерев’яний будинок чи не єдиний, який залишився в Черкасах з кінця 19 початку 20 століття.

Покрівлю, стіни, речі домашнього вжитку та оргтехніку знищив вогонь у столітньому дерев’яному будинку в Черкасах. Про це Суспільному розповіла пресофіцерка управління держслужби з надзвичайних ситуацій області Оксана Крутоус.

За словами власника приміщення Геннадія Мельниченка, будинок реставрував протягом десяти років. Хотів зберегти його автентичність. До оздоблювальних робіт запрошував різних майстрів.

Після пожежі вціліло відреставроване віконне оздоблення з автентичною різьбою. Вогонь розпочався з горішнього поверху – там вигоріло найбільше.

Геннадій Мельниченко розповів, що сусід позвонив і повідомив про пожежу. Коли чоловік приїхав, полум’я охопило будинок. Власник планував зробити готель: десять років крок за кроком відновлював будинок, реставрував дерев’яну обшивку, замовляв спеціальні вікна, аби зберегти первісний вигляд.

- Відновлювалося все тут, на місці. Ми навіть вагонку робили самі, тому що ніхто не брався в місті це робити. Вона не є серійною, а така, як ще була до революції. Це, до речі, по даним БТІ й історичним архівам цей будинок 1895 року побудови.

Геннадій Мельниченко показав будинок зсередини: обгоріла стеля, меблі, та сходи. Те, що не знищив вогонь,– пошкодила вода. І збитки становлять близько п'яти мільйонів гривень. Допомогти відгукнулися знайомі. Серед них Микола Ізмайлов. Четверту добу розгрібає згарище.

- Дружу з Геннадієм Петровичем. Вирішив йому допомогти. Прибиранням займаюся, щоб побачити, що далі треба робити, - говорить Микола Ізмайлов.

Зі слів чоловіка, цей дерев’яний будинок чи не єдиний, який залишився в Черкасах з кінця 19 початку 20 століття. Яким він був – видно на цих фото.

Краєзнавець Сергій Ганницький розповів, що такі дерев’яні будинки у Соснівці вогонь нищить не вперше:

- Це історичний пласт нашого міста. Трішки далі, ближче до Обласної лікарні знаходиться також дерев’яна споруда – брат-близнюк цій. Який за декілька пожеж зник. Ці будівлі чим цікаві, тим, що є представниками періоду, коли Черкаси були курортом, - зазначив краєзнавець.

Геннадій Мельниченко додав, що буде відновлювати будинок та для цього потрібні гроші. На його думку, найімовірніше будинок підпалили. Як повідомила пресофіцерка управління держслужби з надзвичайних ситуацій області Оксана Крутоус, нині дослідно-випробувальна лабораторія встановлює причини пожежі.

Нагадаємо, що пожежа в старовинному будинку сталася 22 листопада.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору