У Черкасах заговорили про невідкладне будівництво очисних споруд

19 грудня 2019, 15:31

Обласна державна адміністрація та Держекоінспекція Центрального округу неодноразово наголошували на необхідності вирішення питання будівництва очисних споруд на витоках зливових колекторів у Черкасах.   

Нагадаємо, що спеціалісти Управління державного екологічного нагляду у Черкаській області із 2016-го року під час планових та позапланових перевірок фіксували несанкціоновані скиди стічних вод зливової мережі міста, яка перебуває на балансі КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради. У січні 2019-го Господарський обласний суд задовольнив позов Держекоінспекції та стягнув 594,8 тисяч гривень із підприємства за завдану шкоду внаслідок забруднення. 

Зауважимо, що із 14 випусків зливової каналізації зі скидом до Кременчуцького водосховища лише 1 обладнаний механічною очисткою. 

За словами начальника Управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова, цю проблему треба вирішувати негайно. 

– Ми будемо знову проводити перевірки комунального підприємства і визначати збитки, штрафувати. Зокрема, планова перевірка відбудеться у 2020-му році. Але це все витрати для міського бюджету Черкас. Місто має вирішувати екологічну проблему, будувати очисні споруди хоча б почергово та поступово», – зазначив Олександр Позняков.

За ініціативи Черкаської ОДА Держекоінспекція Центрального округу зверталася до міського голови Черкас щодо необхідності повного фінансування природоохоронних заходів, оскільки ця ситуація потребує негайного втручання та вирішення проблеми зі сторони депутатського корпусу ЧМР та КП “ЧЕЛУАШ”. 

Додамо, що одночасно будівництво очисних споруд на витоках зливових колекторів в місті Черкаси обласна адміністрація включила до Стратегії розвитку Черкаської області, Плану її реалізації на 2018 – 2020 роки та Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки. Орієнтовна вартість робіт 65 млн грн. Це з урахуванням розробки проектно-кошторисної документації, яку має виготовити Черкаська міськрада, оскільки підприємство перебуває у комунальній власності міста. 

У 2019-му році захід запропонований як невідкладний. Область готова розглянути питання часткового виділення певних коштів з обласного бюджету (екофонду) з урахуванням його спроможності у разі відповідного звернення Черкаської міської ради до Обласної ради та Облдержадміністрації за фінансовою підтримкою. Однак на сьогодні таких звернень не надходило. А проектно-кошторисна документація, без якої подальше вирішення зазначеної екологічної проблеми не можливе, міською владою не розроблена, – коментує начальниця управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Олена Звягінцева.

Вищеописана ситуація залишається на контролі Черкаської ОДА, яка продовжить вживати заходи в межах компетенції щодо належного вирішення проблемного питання. 

Голова облдержадміністрації Роман Боднар ініціює проведення круглого столу за участі представників влади міста Черкаси, аби напрацювати ефективний механізм вирішення проблеми:

- Це загальнообласна екологічна проблема, яку маємо спільно вирішувати. Знаю, що питання неодноразово обговорювалося – але вирішення, на жаль, не знайдено. Є лише штрафи комунальному підприємству Черкас, які ляжуть на плечі платників податків. Область готова сприяти вирішенню, виносити питання співфінансування на сесію обласної ради. Бо водною артерією користуємося ми всі, – говорить очільник області. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору