У Черкасах за допомогою іпотерапії реабілітують дітей та молодь з інвалідністю

07 травня 2023, 15:27

Міська влада Черкас провела зустріч з дітьми та молоддю з інвалідністю. Її приурочили до Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю, який відзначають щороку 5 травня. Місцем для спілкування обрали майданчик з іпотерапії на вулиці Олени Теліги.

До зустрічі долучилися майже 70 дітей і молоді з інвалідністю, які є підопічними комунальних закладів соціальної сфери міста, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, їхні батьки та вихователі.

Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко і його заступниця Марина Гаркава оглянули майданчик для іпотерапії та прилеглу територію, поспілкувалися з керівниками громадських організацій і людьми з інвалідністю.

Голова ГО «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива» Валерій Гаврилов розповів, що вони третій рік поспіль розвивають цей напрям реабілітації. Нині на їхньому утриманні 15 коней.

- Ми проводимо заняття з іпотерапії для учасників нашої громадської організації, для підопічних Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Жага Життя» і внутрішньо переміщених осіб. Також до нас звертається багато містян, – розповів Валерій Гаврилов. – Спільно із науковцями ЧНУ ім. Б. Хмельницького наша громадська організація розробляє програму з реабілітації воїнів-захисників. Плануємо проводити безкоштовні акції для дітей комунальних підприємств соціальної сфери міста. Водночас сподіваємося на покращення фінансування, оскільки бажаючих дедалі більше, а затрати на утримання коней чималі, - сказав Валерій Гаврилов.

У планах - зробити прохід від розташованої поруч міської дитячої лікарні, аби діти, які там лікуються, теж могли приходити на майданчик з іпотерапії для оздоровлення і спілкування з тваринами.

- Розширює спектр діяльності Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "ЖАГА Життя" та інші комунальні заклади соціальної сфери міста, фінансово підтримується ГО «Перспектива». Для комплексного вирішення проблем осіб з інвалідністю створена координаційна рада з питань безбар’єрності, – зазначила Марина Гаркава. – А загалом ця зустріч є своєрідним нагадуванням про те, що суспільство має бути гуманним. І кожен з нас має на своєму рівні допомагати таким людям: перейти дорогу, зробити покупки в магазині, допомогти в громадському транспорті. Зі свого боку, ми як влада, бачимо наші здобутки і певні недоліки, тому працюємо над вирішенням цих питань, - зазначила Марина Гаркава.

Інструкторка з іпотерапії Марина Черняєва розповіла, що на заняття щодня приходять по кілька груп. Курс реабілітації складається з 10 занять тривалістю 40 хвилин кожне.

- Перед початком заняття діти годують тварин, потім сідають верхи на коней, і ми допомагаємо їм робити індивідуальні вправи для лікування. Після заняття діти знову гладять тварин, годують їх, спілкуються з ними. Старші за віком можуть допомогти почистити коней, і від цього теж отримують задоволення, – розповіла Марина Черняєва.

- Мені подобаються коні і я залюбки пройшов курс оздоровлення, – розповідає підопічний Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Жага життя», 21-річний Євгеній Гончарук. – Мого коня звати Мачета, я з ним подружився. Після занять відчуваю, як покращується настрій і фізичний стан, я стаю добрішим.

- Ми з онукою приїхали до Черкас із Маріуполя у сильному стресі, – розповідає Тетяна Галицька. – І дуже зраділи, що нашій дівчинці, яка хворіє на аутизм, у Черкасах запропонували іпотерапію. Я відмічаю значний прогрес в одужанні онуки. У вашому місті дуже співчутливі добрі люди, і я дякую всім, хто нам допомагає. Треба, аби іпотерапія розвивалася і якомога більше дітей могли лікуватися у такий приємний спосіб.

- Моя донька починала однією з перших тут займатися, – розповідає Ольга Малюта. – Спілкування з кіньми допомагає їй психологічно розвантажитися, дає позитивні емоції. Я маю діабет, і помічаю, що після відвідування коней нормалізується рівень цукру крові. Батьки приносять сюди своїх діток, яким усього по кілька місяців, кладуть їх на спину коням і діти так відпочивають і оздоровлюються.

За словами Валерія Гаврилова, на заняття з іпотерапії можуть приходити всі охочі.

Майданчик працює з 10.00 до 18.00 щодня, окрім понеділка. Діти соціальних категорій обслуговуються безплатно, решта охочих – платно, аби можна було оплачувати охорону, працю конюха та додаткові витрати.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Гість :

До людей з інвалідністю в нашому місті зневажливо ставляться в першу чергу самі чиновники.Можливо тому,що за віком вони є представниками радянського прошарку.Шишлюк Світлана Олександрівна-очільниця служби у справах дітей та її незмінний замісник Вічкань Віктор Михайлович-яскравий тому приклад!Ці особи дозволяють собі знущатися над людьми з інвалідністю,порушують закон щодо права на позачерговий прийом цієї категорії громадян,погрожують відібрати дитину,якщо хтось із постраждалих посміє винести на суд громадськості їх зневажливу,відверто хамську поведінку під час засідання комісії,створюють умови,щоб людина з інвалідністю відчула себе непотрібною,незахищеною,щоб вона боялася і соромилася свого статусу і,головне,тремтіла від можливих рішень представників влади,які чомусь впевнені,що мають право принижувати і знищувати людей,яким непощастило бути фізично здоровими.

Яна :

Згідна з вами. Кадри потрібно змінювати. Дехто забагато на себе бере хоча і гадки не має як то жити щодня, стукати в двері і наперед знати,що тебе обіллють лише брудом. Про допомогу, просто людське відношення. Влада лиш займається самолюбуванням, а пані на комісіях самостверджуються за рахунок виснажених батьків.

Вгору