За офіційною статистикою, серцево-судинні захворювання є причиною майже 70% смертей в Україні, і третина їх – у людей працездатного віку. А інсульт загрожує кожному четвертому дорослому. Лікування, реабілітація та постійний догляд за пацієнтом з інсультом досить дороговартісні. Водночас у 80% випадків інсульт можна попередити.
За даними департаменту охорони здоров’я та медичних послуг, у Черкасах за 10 місяців цього року зареєстровано більше 850 випадків інсульту.
«У Черкасах допомогу хворим з інсультом надають кілька медзакладів, – розповідає заступниця директора департаменту Надія Гетьман. – У гострому стані їх приймають Третя міська та обласна лікарні, де є відділення з необхідним обладнанням і висококваліфіковані фахівці для ефективної діагностики й лікування пацієнтів. Потім хворих переводять в інші відділення для відновного лікування».
Наступний (амбулаторний) етап реабілітації неврологічних пацієнтів проводять Черкаська реабілітаційно-оздоровча поліклініка «Астра» та міська консультативно-діагностична поліклініка. Приймають пацієнтів не тільки із Черкас, а й навколишніх районів. Для цього треба мати електронне направлення від сімейного лікаря чи невропатолога.
Також діє мобільна паліативна бригада, яка виїздить додому до хворих. За кошти міського бюджету тяжкохворі після інсульту та ті, які мають інвалідність, забезпечуються підгузками.
Ліки для профілактики інсульту та ліки для пацієнтів, які перенесли інсульт, НСЗУ включено до програми реімбурсації «Доступні ліки». Їх можна отримати за електронним рецептом сімейного лікаря в аптеці, яка бере участь у програмі реімбурсації, безоплатно або з незначною доплатою.
Навіть при найменшій підозрі на інсульт необхідно негайно звернутися за екстреною медичною допомогою. Медична допомога пацієнту з інсультом чи підозрою на нього повністю безоплатна.
Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря, щоб отримати медичну допомогу безоплатно. Адже це невідкладний стан і людину в медичний заклад часто привозить швидка допомога. Медики мають надати допомогу безоплатно, незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем.
З’ясувати, де розташований найближчий медичний заклад, який має всі умови для лікування пацієнтів з інсультом, також можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.
Якщо лікарня не приймає пацієнта з інсультом або вимагає за лікування гроші – звертайтесь зі скаргою за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.
За інформацією пресслужби Черкаської міськради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram