Дурити можна відкрито, – Ірина Ткаченко про опалення в Черкасах

07 листопада 2022, 08:59

Опалення в Черкасах. Оскільки мало хто з жителів міста розуміє роботу систем опалення, то дурити можна відкрито.

Температура подачі теплоносія 51°. Але при такій подачі всі ж прекрасно розуміють, що охолодження буде відбуватися дуже швидко. І це підтверджується температурою обратки в 25°-30°. Щоб ще економити, ЧКТЕ робить однаковий тиск подачі і обратки в 5 атмосфер. Тут не треба бути фізиком, щоб зрозуміти, що вода в трубах просто стоятиме, тому ми і маємо холодні батареї ніби то при включеному опаленні. А сплачувати будемо за використані 20°-25°.

Коли ви будете телефонувати на котельні, аварійки, то вам говоритимуть, що ось є така подача і при температурі, яка зараз на вулиці - це норма і взагалі відсутність опалення в вашій квартирі, то якась неполадка в вашому будинку, тому звертайтесь до ОСББ. Ви почнете задовбувати вашого голову, сваритися з ним, замість того, щоб виставити свої претензії тому з ким у вас договір на теплопостачання.

Який висновок?

Через відсутність знань у населення Павло Карась може залякати жителів міста, що відключать світло тим, хто не включе опалення. Всі лякаються, включають опалення, яке важко назвати опалення. ЧКТЕ має гарні прибутки з мінімальними витратами. Жителі не пред'являють претензій, бо зайняті сварками з головами своїх ОСББ.

Ціль досягнута - лохи і ділом зайняті і гроші платять.

Ірина Ткаченко, черкаська підприємиця, волонтерка, допис на власній сторінці у Facebook

Коментарі

Олексій :

Так воно і є, як це змінити на краще?

Валентин. :

У нього свої проблеми-“икра не лезет в горло и компот не льется в рот”!

Юрій :

Не вибирайте депутатами шахраїв. Пам’ятайте слова Зеленського з серіалу “Слуга народу” коли в “будках” ставите галочку за чергового пі…са.

1 :

Руки прочь от Карася!! Уже лица на нем нет.Так сильно думает о потребителях.Какой ещё платёж выдумать.

Бонифаций :

Там лиця не було ніколи!

Володимир :

Карась – це тварина, яка прстосовувалась при любій владі. Нахабству його не має меж. Людське в цьому індивідумі відсутнє – подивіться на цю нахабну морду і коментарі не знадобляться. Ця тварина давно забула, як спілкуються люди між собою . Хам , здирник і шахрай ! Майстер ” наварити” на рівному місці . Черкащини самі винуваті , що вибирали депутатом і дали цьому випадку путівку в життя !

Гість :

Карась розподілив платіжку таким чином,щоб люди платили за все наперед.Абонплата за тепло протягом року(!)з 2кімнатної квартири складає понад 350грн/міс.Надприбутки,які він отримує,неможливо підрахувати навіть приблизно.Нічого не змінюється роками.Коли за вікном ще досить тепло,батареї шпарять (особливо в під’їздах),як тільки температура падає-опалення практично відсутнє.А прибутки тим часом ростуть.Наразі в країні в цілому надважка ситуація,в квартирах холодно,але чомусь у під’їздах багатоповерхівок жара.Це домовленість ЖЕКів та голів ОСББ з Карасем?Чи оплачене побутовими споживачами марнотратство досі не вийшло з моди?

Олександр :

Бла-бла-бла… А Васька слухає, та їсть.

Володимир :

Чекаю на перший рахунок від карася, а потім поборимося у суді. Його підлеглі кажуть, що тепло дали, в квартирі 15градусів. Шкода неходячу бабусю посусідству. В неї 13градусів

Олександр :

Це зрозуміло відразу що Бондаренко з Карасем вирішили нажитися на горі людей.Від того такий і гвалт щоб вмикали опалення

Жанна :

А як ми будемо за горячу воду платити?
Вона йде ледь-ледь тепленька, але ми ж користуємся такою водою, виходу немає і що будемо платити як за горячу воду?

Виктория :

Карась у Вьязивок к родне подастся если что в теплую хату зачем ему люди?

Лідія :

Так,я повністю з вами соглашаюсь,бо у нас проблема з гарячою водою,яка тільки тепла і на нашу колективну скаргу в теплокомунегерго до Карася Павла немає ніякої реакції і так і надалі подається тепла вода.

Баба+Люда :

Згідна!

Віталій :

Маячня

Микола :

Я повністю підтримую Ірину! В нас в Пів. – Зах.районі постійно “чудасія” з опаленням і з “гарячою” водою! З’ясувати причини – неможливо! Такі “профі” як карась, на зоні вже сидіти повинен давно, але ж ні, від “корита” не відтягнеш!

Сергій :

ПОЧИНАТИ ПОТРІБНО З БОНДАРЕНКА, ПОТІМ І ПОБАЧИТЕ ЙОГО КАРАСІВ В СОЛІДОЛІ

Олександр :

А пані знає як працює тепловий лічильник? Якщо вода стоїть в трубах, то лічильник нічого не рахує.

Сергій :

Дійсно якщо температура подачі всього +51С., тоді темпер. обратки повинна бути не більше +43С., дельта теплоносія +8С ., тому якщо тиск на межі балансової належності вбс/ опалення будинку дорівнює 5 атм., та на обраткі також 5 атм , тоді ніякої циркуляції не відбувається, тому якщо тиск на подачі 5 атм., на обраткі повинно бути хоча 3.5 атм., краще 3 атм. Чим більше залишається температура по дельті тим більше Гк., накручує лічильник тепла. Приклад: 1).10000м3.*(+25С.)/1000ккал.=250Гк.,місяць. 2).10000м3.*(+8С.)/1000ккал.=80Гк.,місяць. Різниця 170Гк.,місяць. В м.Кривий Ріг тае саме з опаленням в багатоповерхових житлових будинках, тому такі бідні та дурні ???

Ніна :

Доброго дня Поясніть будь ласка якщо маєте час Що це якщо є лічильник подаємо дані вчасно Нараховують набагато більше за опалення і говорять, що ми не використали ліміт ЯКИЙ???? Ми не проживали в цей період і тепло було на мінімум Квартира вуглова утеплена посилаються на якийсь новий закон Це інформація з 2021року дякую

Лилия :

Все правильно,в домівках сиро, телефонуєш в аварійку,кажуть, ваш дім підключений,все нормально,вікна всі пливуть водою.Чому ТЕЦ топить нормально людям і дешевше. І за що ми повинні страждати від Карася за свої гроші? Ау! Мер міста у вас там тепло вдома?

Людмила :

Будинки мають теплові лічильники. Адмінбудівлі теж. Сплата за опалення по показниках.

Антон :

Якщо лічильник є на квартиру і на під’їзд, то ТКЕ беруть показник той, де більше треба платити. Тобто якщо я зекономив і витратив менше ніж пропорційний показник по під’їзду – то мій показник до уваги не беруть. І навпаки, якщо я напалив більше ніж по пропорційному показнику на під’їзд – до уваги беруть показник к

Євдокія. :

Спасибі Вам, пані Ірино! 🌹
Нехай більше людей знає і якщо нічого вдіяти не можна, то хоча в пику плюнути, та пояснити пихатим “дятькам” ненажерливих…

Серхі :

Тиск нормальний у 5 атм, якщо звісно ваша котельня не за кілометр від вашого будинку. А от значна різниця температур це вже не порядок. Скоріше за все стоять шайби у вузлі .

Антон :

Дуже багато питань до керівництва ТКЕ в Черкасах. Не можу попасти на прийом до будь-кого з керівництва з 2019 року, коли почалась пандемія. Питання щодо тарифів, нарахування платіжок, оформлення сайту, передачі показників і т.д. Навіть на електронну адресу писав – відповід нуль..

Олександр :

Це правда подають 54 градуси поки потрапить до квартир то буде менше плюс понаставляли регуляторів температур які не завжди правельно функціонують регулятори якби нам трохи гроші зєкономлять але за такі рахунки які я плачу то вже років мабуть пять якщо може ібільше батареї в мене більше 35 градусів не нагрівались і в морози також. Причина думаю одна це тец. Відколи поміняли вони графіки температур

Анатолій :

Не тільки опалення. Аналогічна ситуація і з гарячою водою.

Олександр :

Не розумію, в чому питання.
По-перше, у всіх будинках є лічілтники тепла.
По-друге, зовнішня температура приємна.
По-третє, військовий стан, економія.
Дьо цього: в нашому будинку тепло. Ще й обмежуємо подачу.

Валентина :

І в Києві так само. Але ж всі енергомережі приватизовані. Ремонтують їх за державний кошт, тобто за наші з вами гроші. А власники тільки отримують прибутки, не вкладаючи жодної копійки. І я не розумію цієї економії, адже, коли подається світло, всі зразу починають включати пральні машини, праски, мікрохвильовки, пилососи. Без цього ніяк не можна в повсякденному житті. І яка ж це економія?

Елена :

Кроме всего прочего.жители города.получающие тепло от Тец.не платят летом ни копейки.а бедные подкарасники который год оплачивают мзду.которой нет ни в одншм городе Украины!Как нам с этим бороться?

Елена :

А как быть с тем.что полгорода.отапливаемые от тец.не платят летом ща тепло.как и вр всей Украине.и белные подкарасники который год платят дань этому капиталисту.

Виталий :

Да разве только в Черкассах такое происходит только нигде правды нельзя добиться, круговая порука. И не важно как у вас тюбитейка надета и где галочку поставили. Все порождает безнаказанность. Знаешь законы перечисляет. На тебя смотрят рыбьими глазами и несут бред. Годный только для дурдома… Все в частных руках вот и итог.

Ігор :

Добре , що я живу в приватному секторі , але все одно посадив би на палю цього мерзотника Карася!

Лариса :

В квартирі на Кобзарській, 9 поверх холодно, +16, батареї навіть не теплі,а літні, тиску немає, тільки 1 ребро батареї чуть відчутне на дотик. ГАРЯЧОЇ води немає…Звонила в Нову якість, приходили, сказали така подача…це просто знущання над нами. Автору статті респект!

Волощук Катерина "ОСББ Надія - Макарова 38" :

Ви серйозно???? Не треба бути фізиком…????
Так поясніть, як з 30°с на віоді в будинок – зробити тепло в оселях.
Так, сьогодні більш менш теплі, особо жалітись не буду.
Скажу за минулі 2 доби. Особливо за останню.
Свій будинок змушена була вимкнути, бо лічильник на подачі показував 24°с. Пізніше, на наступний день лиш через різні структури, ми взнали, що на котельні поломка. От цікаво …. “Не фізик” як з 24°с нагріти будинок 10 120 м2
Я така не одна
Відповідь диспетчера – зверніться до голови.
Коли кажеш що голова звонить – зараз виясним, а потім трубку не берем.

Повторюсь…. зараз тепло +/- нормальне
Мова про 2 останні дні
Ніхто голів не попередив, але всіх диспетчери посилали за роз’ясненнями до голови осбб

Вибачайте, але це правдиво і накипіло

Володимир :

Цікаво Іра у вас це викладене тут – з досвіду чи результати наукової роботи.
1. При опаленні об’єкта ми отримуємо калорії, які розраховуються за схемою градуси на об’єм. Калорія (лат. calor – тепло, жар)[1] – позасистемна одиниця кількості теплоти; енергія, необхідна для нагрівання 1 г води з 19.5 до 20.5 градусів Цельсія
2. Як отримані кіловати за використовуваною електроенергією, так і використані гігакалорії а в опаленні, за гарячу, холодну воду та водовідведення в метрах кубічних ми і оплачуємо так звані комунальні послуги і тут безумовно не треба бути фізиком, підприємцем, волонтером, щоб розуміти, що калорії розраховуються по двох складових – градуси та літри. А якщо, як Ви стверджуєте, «зрівняти тиск і подачі та звороти» одна складова не працює. Отже і Ваші слова «що вода в трубах просто стоять» підтверджують Ваш «багатий досвід» у використанні теплопостачання
З повагою Володимир

Любов :

Гарне і доступне роз’яснення. З вами на 100% згідна, але які служби повинні ці недоліки виправляти по совісті?

Марія :

Вихід є. всього навсього потрібно змінити керівника Черкаситеплокомуненерго!!!!!!

Best :

Чи є тут досвідчені економісти, які змогли б скласти калькуляцію з метою подальшого виставлення рахунку чтке за ті, мало того що холодні стояки, то ще й безкоштовно користуються нашими квартирами, займаючи у них місце?!

Олександр :

Щоб було тепло на 1 2 етажах нова пакость поставила в обратці церкуляційні насоси.верхні етажі гріють повітря, а плата як при -15

Вгору