Нещодавно був започаткований пілотний проєкт “VegaAuto education”, інціатором якого став черкаський підприємець Андрій Пономаренко. У рамках проекту відбудеться сприяння у вирішенні питань щодо можливості дистанційного навчання та подальшого працевлаштування осіб з інвалідністю.
“VegaAuto education” – це школа дистанційного, курсового навчання спеціалістів з пошуку запчастин до легкових автомобілів. Курс навчання складається з 10 блоків, що мають теоретичну та практичну частини. Термін проходження курсу навчання 4-5 тижнів. За цей період слухачі можуть освоїти алгоритм підбору номерів запчастин, опанувати базові програми підбору деталей до авто та вийти на відповідний рівень для подальшого працевлаштування і роботи.
Разом з тим, підприємець створив унікальну платформу, яка дозволяє навчатись виконувати практичні завдання і в подальшому працювати віддалено, отримуючи гідну заробітну плату за виконану роботу. Платформа адаптована так, аби можна було працювати в максимально зручних умовах, у будь-якому місці, де є доступ до мережі Internet.
- Проаналізувавши внутрішні бізнес-процеси, ми дійшли висновку, що частину роботи у сфері продажу автозапчастин можна успішно виконувати віддалено не втрачаючи якість. Для того, щоб не втрачати час і працювати максимально ефективно, було прийнято рішення створити підготовчий курс. Після завершення навчання, ми одразу отримаємо готового спеціаліста, який матиме можливість включитись в процес і працювати віддалено виконуючи роботу, - відзначає Андрій Пономаренко.
Курс навчання корисний як новачкам, так і спеціалістам, які працюють у сфері продажу запчастин до легкових автомобілів. Після успішного завершення навчання слухачі отримують сертифікати з інформацією про кількість оброблених деталей, швидкість і точність підбору, а також перелік опанованих оригінальних програм підбору. Кращих випускників підприємець зарахує до кадрового резерву та надасть рекомендаційні листи для самостійного працевлаштування.
- Запорукою співпраці Черкаського міського центру зайнятості та підприємців міста – є відкритий діалог та готовність йти на зустріч заради досягнення цілей. Дізнавшись про проект “VegaAuto education”, ми запропонували підприємцю-ініціатору звернути увагу на людей з інвалідністю, оскільки, викладена в його ідеї мета якнайкраще підходить для працевлаштування саме цієї категорії осіб. Для слухачів з інвалідністю, навчання проводиться на безоплатній основі. Фахівці центру зайнятості можуть надати всім бажаючим детальну інформацію про роботодавця та переваги такого навчання, - зазначає директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак.
У рамках проекту відбулось підписання тристороннього договору про співпрацю між Черкаським міським центром зайнятості, обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та підприємцем. Відповідно до умов договору передбачено посилення співпраці у сфері підбору працівників, сприяння у вирішенні питань щодо можливості дистанційного навчання та подальшого працевлаштування осіб з інвалідністю.
- Створити сприятливі умови для працевлаштування людей з інвалідністю неможливо без тісної співпраці із роботодавцями, тому ми активно ведемо роз’яснювальну роботу з підприємцями. Ми маємо можливість, за рахунок коштів Фонду, пропонувати роботодавцям ряд переваг – починаючи від компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштовану особу з інвалідністю до надання безвідсоткової позики на створення робочих місць, для працевлаштування осіб з інвалідністю. Переконана, що спільними зусиллями ми зможемо створити якісно нові умови для зайнятості таких людей, - наголошує директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ольга Хоменко.
Випуск першої групи слухачів, у рамках проєкту, заплановано на кінець лютого цього року.
За інформацією Черкаського МЦЗ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram