У Черкасах розпочалися заняття у “Школі волонтерства” (фото, відео)

03 лютого 2020, 22:05

"Школа волонтерства" – це національна навчальна програма для тих, хто прагне реалізувати себе та змінити місто на краще", – говорить координаторка проекту Софії Макаренко. Програма занять розрахована на два дні. Про це повідомляє "Суспільне".

Заняття складається з теоретичної та практичної частини. За розкладом в майбутніх волонтерів зараз “Гра-симуляція”.

- За сім хвилин учасники мають розподілити ролі та придумати репліки на тему “Сортування сміття у шкільній їдальні”. Таке моделювання ситуацій допоможе краще зрозуміти, що таке волонтерство, – говорить тренерка Вікторія Зацнова.

- Ми говоримо про основні характеристики волонтерства, які визначають ці поняття. Це добровільність, безоплатність, соціальна користь, якщо немає цих основних характеристик, то певну діяльність ми не можемо вважати волонтерством.

Організовують проект за підтримки Національної української волонтерської служби.

Серед 25 учасників – п’ятнадцятирічна Дарія Яценко. Каже, прийшла сюди, аби знайти однодумців та долучитися до доброчинних проектів.

- На мою думку, це гарна можливість для самореалізації та поклику душі. Ми розібралися багато в стереотипах та проблемах”, - зазначає Дарія.

- Волонтерство має чимало переваг, – додає координаторка Софія Макаренко.

- Це надає комунікаторські здібності людям, тому що волонтери часто комунікують один з одним, з партнерами. Розвиваєш свої навички, як вести діалог не вживу, а онлайн. Ти можеш знайомитися з різними класнючими людьми, які можуть стати твоїми друзями”, - говорить вона.

Друге заняття “Школи волонтерства” відбудеться завтра в молодіжному ресурному центрі. Потім у планах тренерів відвідати Харків, Чернігів та Запоріжжя.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору