День пам’яті жертв Голодоморів – загальнонаціональний день скорботи в Україні, в який вшановують пам’ять про жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932- 1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946 – 1947 років.
Штучний голод, за різними оцінками, забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. В Україні щохвилини голодною смертю вмирало 17 людей, за годину – тисяча, за добу – 24 тисячі. І це далеко не остаточна цифра. 1932-1933, 1921-1922, 1946-1947 роки чорніють великою плямою на демографічній карті України. І це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор.
Сьогодні керівники міста та області, військовослужбовці та містяни поклали квіти і колоски до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів. А вже традиційно на Соборній площі о 16:00 відбулась хвилина мовчання у пам'ять про жертв трьох хвиль штучних масових голодів в Україні.
Також цього року до Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціював акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Символом акції стала окопна свічка.
За інформацією пресслужби департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Знаковою ознакою того факту, що всі Голодомори в Україні були створені московитами, для упокорення українців є той факт, що, після того, як Україна стала незалежною, вона перетворилася на житницю світу і стала пятою в світі, по обсягах експорту хліба.