У Черкасах відбулися заходи до Дня пам’яті загиблих під Дебальцевим.
Представники влади, військові, рідні загиблих захисників, представники силових структур та освітяни поклали квіти до Меморіального комплексу загиблим за незалежність та цілісність української держави військовим.
Під час заходу представники духовенства виконали молебень за здоров’я живих захисників та літію за загиблими воїнами.
Бої за Дебальцевський плацдарм та операція з виведення українських військових стали одними з найбільш трагічних та масштабних подій за всю війну на сході України. Гостра фаза бойових дій тривала майже місяць - з 25 січня до 18 лютого 2015 року, включаючи масовані артилерійські обстріли, перестрілки на малих відстанях та навіть танкові битви.
За інформацією Генштабу ЗСУ, штурм міста проводився за підтримки кадрових російських військових. У боях брали участь до восьми російських батальйонних тактичних груп та артилерійських дивізіонів. Українські захисники мужньо вели важкі бої з противником, завдавши йому значні втрати і змусивши відмовитися від подальшого наступу.
- Війна триває вже 10 років, і за цей час з’явилося багато сумних дат, одна з яких – Дебальцево. Найгостріша фаза оборони Дебальцевського плацдарму розпочалася десь із середини січня і тривала до 18 лютого 2015. Найзапекліші бої розпочалися 8-9 лютого, коли почалося зжимання кільця. 15 лютого було прийнято рішення відвести війська, щоб зберегти особовий склад. На той час там було близько 5 тисяч українських військових, а нам протистояло близько 20 тисяч бойовиків так званих ЛНР, ДНР і російської армії. Наші хлопці – хтось хотів вийти, а хтось мав бажання стояти там до останнього. Пам’ятайте полеглих і шануйте живих, - пригадав під час виступу на мітингу військовий, учасник боїв на Дебальцевському плацдармі Олександр Кутній.
Під час бойових дій у районі Дебальцевого в період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 потрапили у полон, 18 зникли безвісти. Серед загиблих у Дебальцевому і двоє жителів Черкас – Ігор Бойко та Віталій Вергай.
- Переважна кількість захисників Дебальцевого – це найсміливіші добровольці, які стали на захист кордону у бронежилетах під назвою «родина» і шоломах часів Другої світової війни. Сьогодні так чи інакше війна торкнулася кожної родини і ми навчилися оборонятися, надавати допомогу, а тоді це було страшно. Батько розповідав, що в них було два танки: один їхав і не стріляв, другий стріляв, та не їхав. Так вони і тягали танком танк, щоб тримати оборону. Мій батько Віталій Вергай спіймав смертельний уламок від міни, прикриваючи евакуацію поранених і загиблих. Ці події змінили життя багатьох сімей, хтось почав волонтерити, хтось пішов на захист батьківщини, щоб завершити розпочате нашими героями Ми не маємо права забувати ті події, - наголосила донька загиблого захисника Катерина Вергай.
За інформацією пресслужби Черкаської міської ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram