У Черкасах вперше провели трансплантацію серця

02 серпня 2021, 16:43

Учора вперше відбулася трансплантація серця. Шанс на "друге життя" отримав 59-річний пацієнт із Чорнобаївського району. Операція для нього була безоплатною – її вартість покрила держава.

Пацієнта обрала Єдина державна інформаційна система трансплантації. Перед початком операції було проведено тест на сумісність донора та реципієнта.

За словами головного лікаря Черкаського обласного кардіоцентру Світлани Журби, трансплантація серця – єдине, що могло врятувати життя пацієнта. Він мав виражену серцеву недостатність – рідний орган працював лише на 20 %. Тож інші методи лікування не були б ефективними.

Участь в операції брали близько 15 медиків: команда лікарів Черкаського обласного кардіоцентру, а також медики з Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

- Команда лікарів працювала злагоджено та оперативно. Уже за 36 хвилин орган було вилучено в донора і доставлено у кардіоцентр. Отримавши його, ми почали підшивання до магістральних судин реципієнта. Трохи більше ніж за дві години серце почало скорочуватися – це був надзвичайно хвилюючий момент, – розповідає про перебіг операції завідувач відділення серцево-судинної хірургії Черкаського кардіоцентру Олег Журба. – Опісля був довгий період, коли працював апарат штучного кровообігу, серце звикало до нового організму. Зараз пацієнт у реанімації. Надалі нас чекає важкий і відповідальний період післяопераційного ведення пацієнта: підбір терапії, аби не було відторгнення органу, та контроль усіх показників.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного кардіологічного центру

Нагадаємо, Україна отримала уже майже 12 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Третину надали донори

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору