У Черкасах волонтери збирають електронні сигарети, щоб зробити павербанки для захисників

13 листопада 2022, 17:39

Фото: Суспільне. Черкаси

У Черкасах волонтери громадської організації "Демократична Сокира" збирають одноразові електронні сигарети, як використані, так і нові, аби дати їм нове життя — павербанки для захисників Сил Оборони України. Про це повідомляє "Суспільне".

Як розповів волонтер Павло Пасєчко, ідею збирати сигарети перейняли у колег із Запоріжжя.

- Почали збирати їх ще навесні. У наших колег із Запоріжжя виникла ідея збирати електронні одноразові сигарети. Вони в Запоріжжі з них виготовляють павербанки та тепловізори. Вони кинули клич, аби всі збирали і надсилали їм. Тож ми так і зробили.

За його словами, протягом цього часу вдалось зібрати чимало.

- Ми просто виклали пост на нашій сторінці у фейсбуці, що збираємо електронні сигарети, і люди почали нести. Зібрали відносно багато, якщо рахувати у п'ятилітрових банках, то близько чотирьох. Якось прийшов хлопець і приніс одразу цілу баклажку. Хтось приносить по декілька штук, а є люди, які приносять великі об'єми. Долучились також до збору працівники різних офісів, де їх і збирають.

Волонтерка Олена Смірнова зазначила, що від такого збору є інша користь — екологічна.

- Я взагалі підтримую перероблення та утилізацію всього, що тільки можна, підтримую подвійне використання речей. Тому для мене ця ідея — це як нове життя для акумуляторів. Тому що скажемо чесно — мало хто їх здає для спеціальної утилізації.

Потужність павербанку, який виготовляють з електронних сигарет, — 30 000 mAh, зазначив Павло. Тож військові можуть декілька разів підзарядити пристрої, перебуваючи на передовій чи без світла.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору