Одному із потужних навчальних закладів Черкас зробили оригінальний подарунок до 50-річчя

18 жовтня 2019, 14:02

У Державному навчальному закладі Черкаське вище
професійно-технічне училище будівельних технологій відкрили ще один сучасний
навчально-практичний центр, який допоможе практикуватись учням, що навчаються
за такими затребуваними на нинішньому будівельному ринку спеціальностями, як: лицювальник–плиточник, монтажник з утеплювання фасадів
та будівель та штукатур.

17 жовтня вітав
гостей, ветеранів-педагогів, які створювали історію училища, своїх директорів та
випускників різних років з нагоди 50-річчя від дня утворення.

Привітати ювілярів прийшли очільники освітянської галузі Черкас та Черкащини, колеги від черкаських закладів системи профтехосвіти, надійні друзі з Черкаського державного технологічного університету та соціальні партнери, які допомагають училищу,( яке більшість черкащан пам’ятає, як ПТУ № 15), впевнено рушити в ногу з часом.

На присутніх чекав
приємний дарунок від одного з 15 соціальних партнерів, з яким ДНЗ Черкаське
вище професійно-технічне училище будівельних технологій плідно співпрацює вже
шість років. Разом із ТОВ Фабрика будівельних сумішей «Будмайстер»  училище спромоглося відкрити ще один сучасний
навчально-практичний центр.

Це вже друга по суті практична лабораторія, яку було відкрито цього року на базі навчального закладу. Загалом він має чотири спеціальних аудиторії, які було створено за підтримки саме соціальних партнерів.

Після суто офіційної частини з традиційним перерізанням стрічки та напутніми словами присутні на презентації нового центру від «Будмайстра» мали можливість побачити майстер-клас від учнів закладу.

Перші вправно відштукатурили навчальну стіну декоративною штукатуркою від «Будмайстра», а їхні товариши ще й оздобили іншу її частину плиткою. Зроблено це все було швидко, доволі професійно та так, що навіть очільнику департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергію Воронову й собі жартома забажалось повчитись такій техніці. І дійсно, спершу непримітна стіна за якусь мить вражаюче перетворилась.

— У чому перевага таких центрів? Коли наші учні-випускники йдуть у велике трудове життя, на виробництво, ми вже все вміємо, — пояснюють щасливі педагоги-майстри. — Всіма прийомами володіємо, і це надзвичайно важливо для молодого спеціаліста.

Генеральний директор фабрики будівельних сумішей «Будмайстер» з міста Павлоград Андрій Николенко розповів, що його фірма успішно працює практично з усіма професійно-технічними училищами, які є на теренах України. Це близько шести головних його партнерів, яким «Будмайстер» намагається допомогти у навчанні спеціалістів будівельної галузі.

- У зв’язку з тим, що ринок будівельних технологій практично не стоїть на місці та надзвичайно активно розвивається у плані присутності матеріалів нового покоління, де велику роль відіграє саме будівельна хімія, навчальні заклади не завжди можуть забезпечити своїм студентам правильну уяву про цей світ нових матеріалів та технологій, — прокоментував він. — Тож виходить, закінчив спеціаліст профтехучилище і наче має відповідну освіту, а такі речі вперше в житті бачить. Немає знань та навичок, як до матеріалів підступитись. Ситуація є добре зрозумілою таким компаніям, як наша. До речі, компанія «Хенкель», яка є лідером ринку будівельних матеріалів у світі, давно пішла далі. Вона зазвичай всі свої продукти-новинки віддає в навчальні заклади на рівні інститутів та проектних організацій. Ми входимо до десятки найкращих виробників у цій галузі, і, звісно, вчимось та беремо приклад з лідера. Тому що впевнені — такий шлях дасть свої плоди. І коли, наприклад, економічна ситуація в нашій країні трохи поліпшиться, наші люди знову зможуть собі будувати якісне сучасне житло. Зможуть не купляти на звичайний ремонт лише пісок та цемент, бо матимуть для цього готовий універсальний продукт (на кшталт «Юпі» — тільки додай води ), перемішай та наклей. Ми раді просувати свій продукт і одночасно, будучи соціальним партнером, допомагати освоювати будівельні новації нашим друзям з Черкаського вищого професійно-технічного училища.

Директор училища Олександр Саюн також не приховує задоволення від зробленої
колективом та партнерами професійно-технічного училища роботи. На його думку, вийшла
доволі затишна і водночас дійсно корисна навчальна лабораторія, де учні можуть
самостійно опанувати всі можливі техніки нанесення різних сумішей, які є
актуальними на ринку в нинішній час.

— За цей рік відкрито два навчально-практичних центра. Один із з них від соціального партнера «Снежка» ( для підготовки малярів), — акцентує Олександр Васильович. — Я вважаю, що весь колектив нашого закладу плідно попрацював та, навіть не побоюсь зазначити, зробив свій відчутний внесок у розвиток профтехосвіти Черкащини в частині оновлення матеріально-технічної бази і підвищення кваліфікації учнів.

За його словами, усвідомлюючи необхідність впровадження сучасних технологій у навчальний процес від українських виробників будівельних матеріалів, так і європейських, на базі закладу ще в 2010 році було створено Регіональний центр сучасних будівельних технологій. У 2016 році він отримав статус міжрегіонального.

Цей центр передбачав не лише навчання учнів за певними професіями, але й перепідготовку та підвищення кваліфікації вже працюючих фахівців, або незайнятого населення, яке стоїть на обліку в Центрі зайнятості. Там слухачі здобувають необхідну кваліфікацію та професію за спеціальними скороченими програмами.

 Цікаво, але власне цей Центр й дав поштовх до розвитку співпраці з багатьма соціальними партнерами, з якими успішно налагодило співпрацю училище. Серед них: ТОВ «КАН», «Акватерм», АТ «КОРАДО»,  ДП «ГЕРЦ», «ЗІП», «СIНІАТ» та корпорація «УПОНОР». Завдяки функціонуванню Міжрегіонального Центру та планомірної роботи соціальних партнерів з удосконалення матеріально-технічної бази училища створено сучасні майстерні з професій  «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Маляр» за технологіями ТМ «Тріора»  та два кабінети з «Технології монтажу санітарно-технічних систем» і «Технології монтажу гіпсокартонних конструкцій».

Власне, Черкаське
вище професійно-технічне училище будівельних технологій отримало подвійне свято
і гідно зустріло своє 50-річчя. Під час урочистостей звучали добрі слова на
адресу ветеранів закладу та його директорів, які зробили все можливе для
існування знаного на Україні училища,  дбайливо
зберегли його для майбутніх поколінь колег та учнів.

Голова Черкаської обласної організації профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів Юрій Куленко, вітаючи, зазирнув у недалеке майбутнє закладу, передбачаючи зміну його статусу та перетворення на Академію будівельних технологій.

Теплі слова присутні почули від директора Навчального центру професійно-технічної освіти у Черкаській області Наталії Мартинюк, ректора ЧДТУ Олега Григора, начальника відділу професійної освіти департаменту освіти та науки Черкаської ОДА Валентини Ткаченко.

У знаковий для
училища день було чимало сюрпризів, дарунків, квітів від гостей та відзнак (в
тому числі державних). Це все оцінка багаторічної праці колективу. Так, низка
педагогів отримала нагрудну відзнаку та дипломи лауреатів Всеукраїнської
освітянської премії. Працівників закладу з нагоди ювілею заохотили матеріально
святковими преміями та вручили почесні дипломи від Черкаської ОДА, Черкаської
міської ради та її департаменту освіти та гуманітарної політики, від профспілки
працівників будівництва і промбудматеріалів.

— Наше училище стало справжньою домівкою для багатьох поколінь учнів та педагогів, адже цей навчальний заклад — це не лише стіни, це дух, пам’ять, традиції. 50 років — це висока сходинка. Всім натхненного руху вперед! — дав настанову присутнім керівник закладу Олександр Саюн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору