“Глядачі аплодували стоячи”: у Черкасах відбувся прем’єрний показ фільму “Довбуш”

29 серпня 2023, 12:31

До Дня Незалежності в прокат вийшов український історично-пригодницький фільм Олеся Саніна “Довбуш”. У Черкасах прем’єрний показ відбувся 28 серпня. На нього завітали режисер, продюсер та актор фільму. 

Стрічка “Довбуш” є однією з найдорожчих в історії незалежної України, її бюджет становить 120 млн грн, з яких державна частка - 65 млн. Сюжет фільму розгортається навколо життя найвідомішого з ватажків опришків Олекси Довбуша та його брата Івана.- Це історія про славу і героя. Історія про те, як люди собі шукають героя та що слава робить із людьми. Я вважаю, що Олекса Довбуш - найбільш кінематографічний персонаж, адже про нього протягом багатьох століть складають різні історії, - розповідає режисер Олесь Санін.

Перед зніманням фільму він вивчав історичні документи та прочитав безліч книг про Олексу Довбуша. 

- У кожній книжці, у кожній легенді він (ред. - Довбуш) був різний. І це мені було дуже цікаво. Історія про Олексу Довбуша, в моєму трактуванні, це історія чоловіка, який не хотів ніякої слави, не хотів війни. Але тоді склалися обставини, коли в нього забрали волю, свободу, пригнічували його і його родину, весь народ, сином якого він був. Цим історія і схожа на сучасність. Зараз військові пішли на фронт також захищати рідну землю, те і тих, кого вони люблять. І ніхто крім нас цього не зробить, - додає режисер.

Прем’єра фільму мала відбутися ще у 2021 році. Проте через пандемію коронавірусу та повномасштабне вторгнення показ переносили.

Першою аудиторією, яка побачила “Довбуша” у серпні 2023 року, були військові 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.  Наразі частина прибутку від продажу кожного квитка на фільм йде на допомогу цій бригаді. 

Одного із центральних персонажів фільму - Івана Довбуша - зіграв актор театру Олексій Гнатковський. Це була його дебютна роль у кіно.

- Олесь Санін - це велет українського кіно. Сергій Михальчук - геніальний оператор. Коли вони беруться за справу, то вона приречена на успіх. Фільм “Довбуш” однозначно увійде в історію українського кінематографа. У цей час нам потрібні такі фільми. “Довбуш” виправдовує кожну копійку, яка була вкладена в знімання, - говорить актор. 

Фільм “Довбуш” придбали понад 20 країн світу, а в країнах Балтії, Словаччині, Німеччині, Ізраїлі та Південній Кореї покази вже стартували. 

У Черкасах після перегляду фільму глядачі аплодували стоячи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору