Повнометражну кінокартину «Чорний козак» показали вчора у Черкасах. Цей фільм знімали в Легедзино, що на Черкащині, за мотивом казки Сашка Лірника. Особливістю кінокартини є те, що її створювали більше 500 волонтерів майже без коштів.
Допрем’єрні покази почали з Черкас, тому що на території саме цієї області знімали фільм та і Сашко Лірник родом з Черкащини.
- Відтоді, як ми почали працювати над фільмом, 25 жовтня буде вже 10 років. Хоч вже і показували його у Легедзино та в Києві, але ці покази були лише для учасників проекту, ці люди сприймали його як свою дитину. Зараз наш «Чорний козак» починає своє життя, і ви його нарешті побачите, - розповів режисер, автор сценарію, археолог та історик Владислав Чабанюк.
У ході роботи над проектом сценарій до фільму постійно змінювали, дописували нових героїв і формували сюжетні лінії. До останнього не знали, що буде в фіналі кінокартини і фінальні сцени формували прямо на монтажному столі.
- Наші діти виросли в цьому фільмі. От мій Іванко знімався із 7 років, а тепер вже повнолітній. І повірте мені, я казкар, і я не брешу – це найкращий фільм України. Тут люди не грають, а живуть у тих ролях, – сказав автор ідеї та спів-автор сценарію Сашко Лірник.
Виконавиця головної ролі Марина Юрчак сподівається, що черкащанам сподобається їхнє дітище.
- Зі знімального майданчика пам’ятаю один важкий момент. Про цю фінальну сцену я дізналася вранці перед зйомками і треба було швидко себе налаштувати на дуже драматичний епізод, але все вдалося, як я тоді думала. Проте під час монтажу його порізали на шматки, і саме моєї гри там майже не лишилося, - зізналася Марина.
Гроші, зібрані від кінопрокатів в Україні, направлятимуть на лікування і допомогу нашим бійцям, що постраждали на Донбасі.
Також створенню кінокартини сприяв благодійний фонд Девіда Лінчя та фонд «Комбат ЮА».
Наприкінці прес-конференції Сашко Лірник сказав, що «Чорний Козак» не схожий на інші фільми і можливо буде продовження, адже цю лінію ніхто в Україні не знімає.
- Ми хочемо, щоб люди заходили в кінозалу глядачами, а виходили з неї єдиним народом, - додав казкар.
Після двогодинного кіносеансу про свої враження від картини розповіли черкащани.
- Найбільше сподобалося, те, що у фільмі відобразили реальні історії із життя нашого народу, та ще й поєднані із сьогоденням. І просто вразив фінал, де всі сидять біля дубу і грає козацька пісня, - поділився черкащанин Олег Солодкий.
- У мене неймовірні враження, просто нема слів, щоб це описати. Бездоганна гра акторів, подача і фільм загалом – це треба подивитися. Найбільше вразили жіночі образи. Склалося таке враження, що в усіх жінках там показана наша Україна. Особливо запам’яталася ворожка з фільму. Я в ній побачила нашу жіночу місію – оберігати, любити, воскрешати, - розповіла черкащанка Людмила Скрипай.
У прокаті фільм «Чорний козак» буде вже з 25 жовтня.
Цікаві факти:
1. У фільмі лише одна професійна акторка – це Марина Юрчак і на початок роботи над фільмом, вона тільки встигла закінчити навчання.
2. Сашко Лірник зіграв роль паскудника-москаля, хоч за сценарієм то мав бути татарин.
3. Гримували акторів студенти-візажисти в межах навчальної практики.
4. Бійки у фільмі реальні, одному чоловікові навіть зламали ребро… випадково.
5. Актор, який зіграв жида, готуючись до ролі, консультувався із кількома рабинами, і вони дали йому справжній костюм із того часу.
6. Поляків у фільмі озвучували поляки, а татар – татари, щоб все було чесно, як тоді, в ХVII столітті.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram