“У власну кишеню не йде ні копійки”: черкаський ветеран із дружиною відкрили фітнес-клуб задля допомоги військовим

07 листопада 2023, 16:35

Черкаський ветеран російсько-української війни, колишній журналіст видання Про все Олександр Носенко разом зі своєю дружиною Наталією відкрили фітнес-клуб "Fit Hub Che". Увесь отриманий прибуток подружжя витрачає на допомогу пораненим військовим, які лікуються в обласному центрі.

Фітнес-клуб в родини був ще з 2018 року, проте після повномасштабного вторгнення заняття були призупинені, а сам Олександр пішов воювати. Коли отримав поранення та лікувався, дружина зайнялась волонтерською діяльністю, аби допомагати й іншим пораненим захисникам.

"Коли почалася "повномасштабка", ми змушені були закритися, бо я пішов воювати, а дружину відправив у безпечне місце: в село до батьків, - розповідає Олександр Носенко. - Вже через деякий час, після поранення, я повернувся. Поки лікувався, дружина зайнялася волонтерством. Я тоді сказав, мовляв, постійно просити донати не можемо, тому давай продовжимо займатися тим, чим раніше заробляли. Вирішили, що оренду та комуналку закриватиму із військової зарплати. І так було, поки мене не звільнили з армії".

Після рестарту роботи клубу, родина Носенків зіштовхнулась із проблемою: через повітряні тривоги постійно доводилося зупиняти тренування. Тому перебралися у приміщення, яке розташоване в укритті ТЦ "Хрещатик Підземний".

"Коли клуб знову почав працювати, була проблема, що він розташований на 2-ому поверсі і під час повітряних тривог постійно доводилося припиняти заняття, - продовжує військовий. - Водночас перші клієнти все одно оплачували тренування, бо розуміли, що ці кошти йдуть на "волонтерку". Або просто приносили різні продукти і кидали гроші на "банку". З самого початку, поки мене не було, дружина допомагала пораненим і так все й продовжилося: ми й далі збираємо допомогу захисникам, які перебувають у черкаських лікарнях".

Жодної гривні з прибутку фітнес-клубу Носенки не беруть для власних потреб.

"Зараз ми живемо на одну мою пенсію по інвалідності, - пояснює Олександр. - У власну кишеню не йде ні копійки з прибутку. Все, що заробляємо, змушені відкладати на оренду і на комунальні. Решту заробітку й того, що донатять люди, ми відправляємо на потреби для військових. Звісно, не так масово як хотілося б. Нині допомагаємо кільком відділенням в обласній лікарні і точково за наявними потребами. Також відправляємо допомогу безпосередньо на фронт: нещодавно придбали зимову гуму та оргтехніку. Ще неабияк допомагає Черкаський колегіум "Берегиня": просто телефонують, питають, які є потреби і привозять необхідне".

Наразі волонтери збирають гроші, аби придбати одяг для військових.

"З останніх потреб, на які ми витрачали кошти з прибутку, це білизна для військових: шкарпетки, труси, - каже Олександр. - Буває, що поранених привозять ледь не голими. Ще ось був випадок, що наша колега-волонтерка пішла стригти хлопців і дізналась, що привезли хлопчину і він має бути тривалий час лежачим й терміново потребував пелюшок. Я залетів у зал, забрав з каси все, що було і побіг купувати. Наразі ми збираємо хлопцям на одяг. Стає холодніше і тим, хто має змогу ходити, інколи не має в чому вийти на двір. Також наша знайома нам привезла багато яблук і ми зараз переробляємо їх на варення, аби передати в лікарні й на фронт. А наша клієнтка, яка має своє харчове виробництво, допоможе переробити це варення на пастилу".

Олександр каже, що поки в клубі менше клієнтів, ніж було раніше.

"Клієнтів поки маємо менше, ніж до війни, - говорить ветеран. - Ми змінили формат і не кажемо, що все добре і давайте весело "подвіжуємо". Тренуємося на зло всім, кожен куточок в залі нагадує, що триває війна і перед тренуваннями ми вшановуємо полеглих хвилиною мовчання. Але через це багато людей не "клює" на цей формат. Декому краще забути, що відбувається в країні".

Перші заняття в хабі для новачків є безкоштовними. Водночас вони, при бажанні, можуть задонатити будь-яку суму на потреби для військових.

Окрім звичних комплексів тренувань, Наталія Носенко проводить заняття за авторською програмою з жіночого здоров'я. Олександр жартує, що ці заняття жвавіші за йогу і приємніші, ніж розтяжка.

Наразі подружжя збирає кошти на купівлю одягу для поранених. Донатити можна на "банку" або на картку: 5375411205877371

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору