У Черкасах вчилися надавати першу допомогу так, аби пацієнт дочекався “швидкої” (ФОТО)

13 липня 2022, 13:16

У Черкасах провели тренінг з надання першої домедичної допомоги у межах проєкту "Захисти" від Молодіжного ресурсного центру. Учасників заходу навчали надавати допомогу пораненим так, щоб не зашкодити ні їм, ні собі.

На тренінгу навчали використовувати алгоритм CABC для проведення первинного огляду потерпілого, накладати джгути та турнікети, як правильно евакуювати пораненого з поля бою та робити непрямий масаж серця.

Студент п'ятого курсу Черкаської медичної академії, анестезист обласного кардіологічного центру Ростислав Гузій говорить, що навички, набуті під час подібних занять, можуть знадобитися будь-кому в будь-який період життя.

- Такі уроки та тренінги важливі для загального розвитку, щоб наші люди розуміли, що потрібно робити в екстремальних ситуаціях та не губилися під час таких подій. Ніхто не знає, в яку ситуацію може потрапити і куди заведе їх доля. Можливо, хтось після таких занять знайде для себе покликання і буде далі навчатися за медичною спеціальністю. Також є люди, які з різних причин не хочуть брати до рук зброю, але хочуть допомагати на війні, - розповідає Ростислав.

Медик говорить, що завдяки нескладним маніпуляціям та підручним засобам можна збільшити шанси на виживання потерпілих та виграти час до приїзду "швидкої".

- Ми не беремо на себе більше відповідальності, ніж можемо зробити. Ми не маємо робити ті маніпуляції, які повинен виконувати лікар чи спеціаліст. Але ми маємо розуміти, що те, як надавати першу домедичну допомогу повинен знати кожен громадянин нашої країни, щоб могти в екстреній ситуації допомогти людині, а не пройти повз. Коли ми будемо один одному допомагати та підтримувати в різні моменти - це ще більше нас об'єднуватиме, - каже Ростислав.

Учасник заходу Дмитро вже декілька разів відвідував тренінги із тактичної медицини.

- Я вважаю, що це необхідні знання, бо в житті бувають різні ситуації. Можливо, з першого разу щось не запам'ятається, але я відвідував різні заняття, тому деяка інформація повторюється, щось додається нове. Також важливо, коли є ще й практична частина занять, - говорить Дмитро.

Фото Інги Голик, Про все

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Черкасах навчалися розбирати та збирати автомат Калашникова

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору