У Черкасах суд додав рік колонії засудженому, який відмовився прибирати санвузол

31 січня 2020, 20:34

фото тематичне

27-го січня Придніпровський районний суд Черкас оголосив вирок засудженому громадянину Азербайджану, який з 2018-го року відбуває покарання в Черкаській колонії № 62. За матеріалами кримінального провадження відомо, що чоловік відбуваючи покарання в колонії, вчинив злісну непокору адміністрації.

Зокрема, засуджений не виконав вимогу чергового, відмовившись прибирати санвузол карцеру, в якому відбував ще й дисциплінарне покарання. Замість чотирьох років, чоловік тепер має відсидіти п’ять.

Відповідний вирок був опублікований днями в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

скріншот вироку по справі

У тексті вироку зазначається, що підсудний, який є громадянином Азербайджану, в 2018-му році був засуджений до чотирьох років позбавлення волі за скоєння крадіжки, пограбування та викрадення чужих документів. Покарання чоловік відбував у Черкаській виправній колонії № 62.

В судовому документі зазначено, що чоловік систематично порушував вимоги режиму відбуття покарання, за що мав 49 стягнень за невиконання законних вимог персоналу, паління в невідведеному місці та нетактовну поведінку. 

скріншот вироку по справі

На момент вчинення проступку засуджений перебував у камері Дисциплінарного ізолятору колонії та, згідно із графіком, був черговим по камері. 

- 22-го березня 2019-го року о п’ятій годині працівники ДУ «Черкаська виправна колонія (№62)» зайшли до камери № 10 ДІЗО (штрафний ізолятор для порушників внутрішнього розпорядку - ред.), де черговий (підсудний -ред.) в порушення вимог не представився та не доповів про чисельність засуджених у камері, а також відмовився здійснити прибирання камерного санвузла, - йдеться в тексті вироку. - Від нього вимагалось виконання обов'язків чергового по камері, а саме здійснити прибирання камерного санвузла та прогулянкового дворику, для чого засудженого було забезпечено необхідним інвентарем, однак на вищевказану вимогу засуджений без поважних на те причин, в категоричній формі відмовився від виконання прибирання. 

Крім того, у судових документах вказується на те, що підсудний систематично порушував правила розпорядку колонії. Серед численних порушень, зазанчається носіння одягу без без нагрудного знаку встановленого зразка. Зокрема, за час строку відбування покарання засуджений мав 49 стягнень.

Того ж дня відносно засудженого було відкрито кримінальне провадження та оголошено підозру. 

У ході судових засідань підсудний повідомив, що свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення визнав повністю.  Не заперечував жодної з обставин, викладених в обвинувальному акті. Від дачі детальних показів відмовився на підставі ст..63 Конституції України. У скоєному щиро кається та просить суд суворо не карати.

скріншот вироку по справі

При складанні вироку та призначенні остаточного покарання, суд враховував чинне законодавство та попередній вирок підсудного. 

- Суд ухвалив визнати обвинуваченого винуватим у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ст.391 КК України та призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком 1 рік, - йдеться у резулятивній частині документу. - На підставі ч.1 ст.71 КК України за сукупністю вироків до покарання, призначеного за новим вироком, частково приєднати невідбуту частину покарання у вигляді одного року восьми місяців та восьми днів позбавлення волі, і остаточно призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк два роки та два місяці.

Коментарі

Михаил сказав:

Мне одному его жалко?

Сан сказав:

Наверное да. Только ты и пожалей.

Черкащанка сказав:

Пам”ятаю, коли я вчилася в Одеському виші, оди араб не захотів мити тулет в гуртожитку (а він був на 2 кімнати-2 і 3-містні). Наші хлопці йому розтлумачували, що він, практично, миє за собою, на що араб сказав, що вдома за ним прибирає слуга. “Тут слуг немає”-і хлопці надавали йому стусанів. В підсумку – одного нашого вигнали із інституту. Вважаю, що рік додавати за непокору-це занадто. Ну тиждень нехай миє, ну два, але навіщо ламати життя із-за відмови мити туалет?

Вгору